Kuressaares sai veega sõbraks sadakond inimest (FOTOD)

VESTID SELGA! Lääne päästekeskuse ennetustöö vanemspetsialistilt Kätlin Poopuult sai laupäeval selga proovimiseks päästevesti iga väike põnn. Foto: Irina Mägi

VESTID SELGA! Lääne päästekeskuse ennetustöö vanemspetsialistilt Kätlin Poopuult sai laupäeval selga proovimiseks päästevesti iga väike põnn. Foto: Irina Mägi

Läinud laupäeval Kuressaares Rüütli spaas toimunud ujumis- ja veeohutuspäev “Veega sõber” tõi kohale üle ootuste palju rahvast – 136 suurt ja väikest inimest.

Päästeameti Lääne päästekeskuse ennetustöö büroo vanemspetsialist Kätlin Poopuu tunnistas, et päevaga võis tõesti rahule jääda. “Väga hästi läks, ülihästi isegi!” kiitis ta. Registreerimislehelt inimesi kokku lugedes võis ta tõdeda, et osales 43 täiskasvanut ja 93 last.

Veega sõbraks saamise üritusel tutvustati esimest korda Skandinaaviamaade eeskujul kasutusele võetud ujumisõpet motiveerivat märgikontseptsiooni. “Veega sõber” ürituste sarja patroon on endine tippujuja Triin Aljand, kes oli Kuressaares ka kohtunikurollis, kõndis lapsega terve ujumisraja kaasa ja jagas osalejatele välja ujumismärgid sõltuvalt sellest, kui palju keegi puhkamata ujuda jõudis. Märgiujumises osalejaid oli 87, neist 77 lapsed ja kümme täiskasvanut.

“Oskan ujuda” märgi teenisid oma ujumisoskuse demonstreerimisega välja 17 last ja viis täiskasvanut. 200 meetrit järjest jõudsid ujuda kaheksa last ja üks täiskasvanu, 100 meetrit ujus pausideta 16 last, 50 meetrit oli jõukohane 16 lapsele ja kolmele täiskasvanule ning 25 meetrit ujusid vabalt ära 13 last ja üks täiskasvanu.

“Meritähe” märgi, mille saamiseks pidi suutma kaks minutit, käed-jalad laiali, veepinnal püsida, said aga 32 last ja viis täiskasvanut, lisaks anti seitsmele lapsele diplom tubliduse eest.

Ühesõnaga, kõik läks, nagu loodetud. “Tegelikult ei osanudki midagi loota alguses, sest on ju ikkagi laupäevane päev, ilm oli superilus ja koolivaheaeg veel takkapihta. Ei osanud arvata, palju rahvast tuleb,” tunnistas Kätlin Poopuu.

Ennetustöö vanemspetsialist tänab kõiki osalejaid, korraldajaid ja Rüütli spaa rahvast abi eest. “Tundus, et inimestele tõesti meeldis,” rõõmustas Poopuu. Tema sõnutsi on sarnaseid veeohutusüritusi suvel kindlasti veel tulemas. “Eelmise aasta lõpul pani päästeamet randadesse veeohutuspüstakud. Seal on esmaseid päästevõtteid õpetavad infotahvlid, päästerõngas ja viskeliin ning nende püstakute juures teeme me kindlasti suviseid üritusi,” kinnitas ta. Sellist märgiujumise üritust tahetakse aga koostöös Eesti ujumisliiduga korrata ka tuleval aastal.


Üle-eestiline üritus

Veeohutus- ja ujumispäev “Veega sõber” toimub tänavu üle Eesti ühtekokku 13 ujulas. Seda korraldavad päästeamet, Eesti vetelpääste selts ja Eesti ujumisliit.

Veeohutus- ja ujumispäevade korraldamine sai alguse sellest, et laste ujumisoskuse üldine tase on vähe kaardistatud. Algklassiõpilastel on küll kooliprogrammis häid ujumisprogramme, kuid hea ujumisoskuse saavutamiseks peab lapsele toeks olema ka lapsevanem, viies lapse täiendavatele ujumiskursustele või ise last õpetades.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 465 korda, sh täna 1)