“Crazy” tõi saarlastele esikoha (1)

ESIKOHTA VÄÄRT: Greete Paaskivi (vasakul) ja Kristiin Koppel lasid lisaks lauluhäälele kõlada klaveril ja kitarril. Foto: Viljandi muusikakool

ESIKOHTA VÄÄRT: Greete Paaskivi (vasakul) ja Kristiin Koppel lasid lisaks lauluhäälele kõlada klaveril ja kitarril. Foto: Viljandi muusikakool

Kuressaare gümnaasiumi huvikooli Inspira neiud Greete Paaskivi ja Kristiin Koppel naasid Viljandist duettide konkursilt esikohaga.

Laupäeval Viljandi muusikakoolis peetud IV üleriigilisel duettide konkursil pälvisid Koppel ja Paaskivi 10.–12. klassi arvestuses võidu looga “Crazy” (“Hull”). Lisaks laulmisele mängisid mõlemad ka pilli – Greete klaverit ja Kristiin kitarri.

Kristiin Koppelil oli võidu üle hea meel. “Esikoht aitab motivatsioonil püsida,” sõnas Kristiin, lisades, et konkursi tase oli väga kõrge.

Tütarlaste saavutuse üle rõõmustas ka nende juhendaja Pilvi Karu. “Sõel oli tihe ja tase väga kõrge,” rääkis Karu. “Iga aastaga on olnud aina huvitavamaid ja leidlikumaid duette.”

Kristiin ja Greete valisid esitatava laulu, ameerika duo Gnarls Barkley hiti “Crazy”, ise. “See tundus meile sobiv duetilugu,” põhjendas Kristiin.

“Neil olid endal ka ideed, kuidas seda teha,” lausus Pilvi Karu. “Kuu aega oli see lugu meil töös, muutus ja arenes.”

Viljandi konkurss polnud esimene koht, kus Greete ja Kristiin oma looga publiku ette astusid. “Kuna kontserdil Saaremaa ühisgümnaasiumi miniteatripäevadel ei läinud just lepase reega, oli motivatsioon esitust palju paremaks harjutada seda suurem,” ütles Karu.

Kristiini hinnangul on duetti raskem laulda kui solistina esineda. “Duetti lauldes ei vastuta ma enam ainult enda eest, vaid minust sõltub ka duetipartneri esitus,” tähendas ta. “Samas on osaliselt ka kergem, sest kogu närvipinge jaguneb kahe vahel. Eks ta selline kahe otsaga asi ole.”

Küsimusele, miks otsustasid nad laulu esitada klaverit ja kitarri mängides, vastas Kristiin: “Ise saates on loo üle kõige suurem kontroll.”

Laulja Novella Hanson kiitis oma Facebooki postituses Kristiin Koppeli esinemist sõnadega: “Kõige meeldejäänum hääl ja pingevabam esitus! Erines teistest totaalselt.”

Parima disko eripreemia tõi Kuressaarde Inspira duett Alo Benno ja Sten-Erik Liiv (juhendaja Laine Lehto), kellele kuulus 4.–6. klassi lauljate seas 7. koht.

Kolmele vanuserühmale mõeldud konkursil kõlas 42 duetti. Grand prix’ pälvis seekord Räpina muusikakooli duett Kadi Kaldmäe ja Hedvig-Hanna Raud, parima juhendaja tiitli aga nende õpetajad Margot Suur ja Riivo Jõgi.

Žüriisse kuulusid muusikaõpetaja ja koorijuht Toomas Voll, ansambli Põhja-Tallinn solist Kerli Kivilaan ning laulja ja basskitarrist Karl-Erik Taukar.

Greete Paaskivi ja Kristiin Koppel õpivad Inspiras solistiks ja laulavad koos ansamblis Särts.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 493 korda, sh täna 1)