Orissaare noored tegid filmi (1)

FILMIVAD: Taavi Teevet, Toomas Erikso. Neid juhendab Kinobussi eestvedaja Mikk Rand. Foto: Irina Mägi

FILMIVAD: Taavi Teevet, Toomas Erikso. Neid juhendab Kinobussi eestvedaja Mikk Rand. Foto: Irina Mägi

Eile lõppesid Orissaare avatud noortekeskuses viis päeva kestnud filmikursused, mida juhendas Kinobussi eestvedaja Mikk Rand.

Ehkki meeskonnas kokku tulnute põhijõud oli vaid kolmeliikmeline, tõdes juhendaja, et ega ju tegelikkuses ole küsimus hulkades, vaid süvenemise astmes. “Väga asjalikud noormehed olid,” kiitis Laimjala rahvamaja juhatajana töötav Mikk Rand, kelle sõnul on mängufilmi tegemine puhas meeskonnatöö. Lisaks põhimeeskonnale kaasati noori osalema ka massistseenides.

Valminud film räägib sellest, et noored mängivad igapäevaselt telefoniga ning mis siis saab, kui ühel päeval aku tühjaks saab ja kuidagi laadijat ei leia. Kuna tegemist on lühifilmiga, mille puhul on oluline leida puänt, kus vaataja arvab üht, aga lahendus on teine, siis ei saanud Mikk Rand filmi lõppu ka avalikustada.

Kursusel osalenud Taavi Teevet ütles, et oli äge kursus. “Sain põhimõtteliselt teadmised, kuidas film valmib ja osaleda selles protsessis,” rääkis Taavi, kes hindas koolivaheaja üritust väga põnevaks.

Küsimusele, kui keeruline oli puänti valmis mõelda, vastas noormees, et kuna arvestada tuli mitmete asjaoludega, siis oli see küllaltki raske. “Sinu jaoks võib lugu olla arusaadav, aga oluline on, milline on see vaataja jaoks ja et jääks vaatajapoolne üllatus.”

Kursusel räägiti sellest, kuidas lugu luua ehk siis stsenaariumi kirjutada, samuti harjutati tehnilist tööd kaameraga, tehti pildi montaaži ja õpiti, kuidas teha eriefekte ja heli monteerida. Filmikursust toetas Saarte Koostöökogu Leader-programm.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 470 korda, sh täna 1)