Maavalitsus trahvis lennufirmat 3300 euroga

Saare maavalitsus määras 3300 eurot trahvi lennufirmale Avies, kes ei jälginud veebruaris 11 lennul Kuressaare–Tallinna liinil kokkulepitud graafikut.

Saare maavalitsuse väitel toimus enamus muudatustest süsteemselt esmaspäeviti ja reedeti. Vaid kahel korral oli lennugraafikust kõrvalekaldumine põhjendatud.

“Tellija ühepoolseid teavitusi toimuvatest lennugraafiku muudatusest e-posti teel ei saa pidada lepingus nõutud lennugraafiku kooskõlastamiseks,” märkis Jaan Leivategija, maasekretär maavanema ülesannetes.

Maavalitsuse teatel põhjendas ettevõte lennugraafiku ühepoolseid muudatusi meeskonna graafikute liigutamisega, mis omakorda olevat tulenenud haigestumistest ja töö-/puhkeaja regulatsioonist. Ühtegi tõendit selle kohta aga pole ja maavalitsuse andmeil oli muudatuste põhjuseks hoopis kahe liini teenindamine ühe lennukiga, osutas Jaan Leivategija.

Maavalitsus rakendas trahvina 30% võimalikust maksimummäärast ehk kokku 3300 eurot, mis peetakse kinni AS-le Avies makstavast märtsikuu riiklikust toetusest. Lisaks tegi maavalitsus ettevõttele ettekirjutuse edaspidi taoliste rikkumiste ärahoidmiseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 146 korda, sh täna 1)