Linnapea Hanso: mind võib saata Brüsselisse või hoida Kuressaares (19)

Valitsuse vahetuse valguses on kõvasti tõusnud Kuressaare linnapea Hannes Hanso võimalused saada valituks Euroopa Parlamenti. Brüsseliga loodab Hanso tihedamat suhtlemist ka valimata jäämise korral.

Paljude jaoks tundub kummastav, et vaid loetud kuud Kuressaare linnapeaks olnud Hannes Hanso pürgib Euroopa Parlamendi liikme ametisse. Mehe enda jutust kumab läbi sõnum, et hea meelega ta linnapea ametist ei lahkuks. Kandideerimise üks põhjus oli võimalus olla sotsiaaldemokraatide kandidaat Euroopa Regioonide Komitee delegaadi kohale.

Ootab suve

Üsna pea ametisse astuva valitsuse sotsidest ministritest suurem osa on ka europarlamendi liikme kandidaadid, kuid suure tõenäosusega nad värskelt ministriks saanuna siiski Brüsselisse ei page. Lisaks võib arvata, et sotside positsioon seoses koalitsiooni minekuga toob ka parema tulemuse 25. mail toimuvatel valimistel. Seda tunnistab ka europarlamenti kandideeriv Hanso, kes enda sõnul on valmis Brüsselisse ka minema. Kas just heal meelel, seda mees otsesõnu ei ütle.

“Olen alati olnud seda meelt, et kui inimene kuhugi kandideerib, siis peab ta olema nõus võtma ka vastutuse,” on tema sõnul pildi üks pool ning ta lisab ka teise: “Saarlastel ja kõigil teistel on seega võimalus mind kas Brüsselisse saata või kenasti Kuressaares edasi hoida! Tegelikult ootan väga juba suve ja kõiki neid toredaid üritusi, mis siin toimuma hakkavad…”

Kampaaniat tegema hakata Hanso ei kavatse. “Millised on minu šansid, ei sõltu praeguses seisus enam kuigi palju minust endast, vaid aastate jooksul tehtud tööst ja kuvandist, mille minu tegemised loonud on,” usub ta, et kui inimene tahab tema poolt hääletada, siis hääletab ta nii või teisiti. “Puudrisse, kingitustesse, sisutühjadesse lubadustesse ja klantspiltidesse panustan minimaalselt. Mina rahvale häma ajama ja valetama ei hakka ning “parti” ei mängi.”

Brüsselisse ikka

Euroopa Parlamendi valimistel on tavaline, et kõik erakonnad ajavad välja oma raskekahurväe. Või vähemalt soovivad seda. Hanso enda sõnul olid tal siiski kandideerimiseks vabad käed, nii oli otsustanud sotside Saaremaa piirkonna üldkogu.

Samas leidis ta võimaluse, kuidas kandideerimisest kasu lõigata isegi siis, kui ta parlamenti valituks ei osutu.

“Praegu eksisteerib tõepoolest kokkulepe, et sotsid esitavad mind kandidaadiks Euroopa Regioonide Komitee delegaadi kohale,” ütles Hanso. Lõpliku sellekohase otsuse peab tegema linnade liit.

“Pean seda positsiooni väga oluliseks, kuna selles ametis saab Eesti omavalitsuste ja ka Kuressaare asja Brüsselis üle-euroopalisel tasandil ajada. Linnapea ametit see ei sega,” kinnitas Hanso.

Linnade liit nimetab regioonide komitee Eesti delegatsiooni liikmed erakondade tasakaalustatuse põhimõttel ning suure tõenäosusega Hanso sotside koha seal ka võtab.

Europarlamenti kandideerimise võtab Hanso kokku ühe tuntud tõega: “Poliitiku kapital on talle antavad hääled – nende saamiseks tuleb oma nahk ikka periooditi turule viia.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 493 korda, sh täna 1)