Komandandi 10 elanikud pelgavad hotelli juurdeehitust (14)

EBAKINDLUS TULEVIKU SUHTES: Võimalikke muutusi naaberkrundil arutasid Komandandi 10 majavanem Enn Arnus ning elanikud Anne Jakunin,  Helju Roolaht ja Inge Kirss. Foto: Irina Mägi

EBAKINDLUS TULEVIKU SUHTES: Võimalikke muutusi naaberkrundil arutasid Komandandi 10 majavanem Enn Arnus ning elanikud Anne Jakunin,  Helju Roolaht ja Inge Kirss. Foto: Irina Mägi

Kolmapäeval avalikustatud detailplaneering Komandandi tn 10B kinnistule spaahotelli juurdeehituse rajamiseks ajas ärevusse kõrvaloleva kortermaja Komandandi 10 elanikud. Pärast detailplaneeringu arut-elu raekojas jätkasid majaelanikud koosolekut kodumaja ees.

Kõige rohkem olid häiritud need inimesed, kelle korteri aknad jäävad rajatava juurdeehituse poole.Eskiisi järgi varjutab juurdeehitus nende eest päevavalguse ja tõenäoliselt saavad nad kinosaali peale rajatavates hotellitubades toimuvat oma aknast jälgida, uskusid majaelanikud.

Põhjust selliseks arvamuseks annab neile maja tagaküljel olev hotell, mille tubade aknad on nende majast vaid mõnekümne meetri kaugusel.

Kloorihais häirib

Kuid juurdeehitusest enam häirib elanikke juba praegu spaa ventilatsioonitorust väljuv kloorihais. Haisu tõttu ei saa nad suvel aknaid avada ja kõige hullem pidi olukord olema hommikuti, kui basseine puhastatakse.
Tõestuseks näitasid majaelanikud majutusasutuse esimese korruse kõrgusel oleva ventilatsiooniava ees laiuvat musta maa-ala, kuhu isegi suvel ei pidavat rohi kasvama.

Kardetakse ka uusehituse vundamendi paesesse pinnasesse rajamisega kaasnevat vibratsiooni, mis võib majaseintesse praod tekitada. Mehed muretsesid ka maja küttesüsteemi pärast, mis on ühine katlamajast ümber ehitatud noortekeskusega.

Hotelli omanikfirma esindaja Lembit Soe sõnul esindab neid detailplaneeringu asjus arhitekt Hannes Koppel. “Mina ei tea neist normidest uud ega ood. Kui see detailplaneering enam-vähem nii tuleb, nagu ta mõeldud on, oleme me sellest huvitatud,” ütles Lembit Soe.

Kloorihaisu probleemist oli ta samuti teadlik ja tema väitel sellega juba tegeldakse. “Viime selle toru kõrgemale, kuigi see on täpselt sama õhk, mis on all ujulas,” kinnitas ta. Lembit Soe nõustus, et teatud tuulega võib see tõesti naabreid häirida. “Kevadel teeme ära. Seal tuleb väljavise tõsta lihtsalt natuke kõrgemale,” lubas ta. Kuid sada protsenti see ilmselt probleemi ei lahenda, sest uduse ilmaga võib õhk siiski alla vajuda, arvas Soe.

Tulist arutelu ei tekkinud

Selles, et hotell kinnistu linnalt omandab, Soe täiesti kindel ei olnud. “Niikaua, kui detailplaneering on kinnitamata, ei ütle ma midagi kindlalt. Detailplaneering on kinnistu ülioluline osa – kõik detailid, ehitusprotsendid. On ju küll nähtud, kuidas vaidlused venivad aastate pikkuseks,” tõi ta näiteks.

Kuressaare linnavalitsuse poolt planeeringu algatanud, kuid nüüdseks ametist lahkunud linnaarhitekt Hannes Koppel ütles, et juurdeehituse eskiisprojekti on naabritele tutvustatud ka varem ning kuigi krunt on jätkuvalt linnavalitsuse omandis, on tema teada kohtumised toimunud ka hotelli esindajate ja ümberkaudsete elanike vahel.

“Kolmapäevasel kohtumisel mingit tulist arutelu ei tekkinud,” nentis Koppel. “Kuigi koosolekul tõstatus ka haisu teema, ei saa seda küsimust antud planeeringuga kuidagi lahendada,” selgitas endine linnaametnik.

Tema sõnul peljati koosolekul enim kinosaali külastajatega kaasnevat parkivate autode tulva. Teiseks mureks oli hommikupäikese võimalik kadumine. Ning kolmandaks hotellitubadest avanev vaade otsapealsetesse korteritesse ja vastupidi – paljad turistid rõdudel päevitamas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 129 korda, sh täna 1)