Jaan Tätte peab oma 50. sünnipäeva Vilsandil (1)

MEES PARIMAIS AASTAIS: Esmaspäeval tähistab Jaan Tätte oma esimest juubelit.    Foto: Aare Laine

MEES PARIMAIS AASTAIS: Esmaspäeval tähistab Jaan Tätte oma esimest juubelit. Foto: Aare Laine

Esmaspäeval oma esimest juubelit tähistav näitleja, muusik, kirjanik ja rännumees Jaan Tätte on sel päeval saarel ega kavatse sealt ka lähiajal kusagile sõita.

“Olen siin valmis mitu päeva sõpru vastu võtma,” lausus ta, lisades, et sajale inimesele korraga pole võimalik pidu korraldada. “Ilmastik ei luba väljas istuda ega telkida.”

Kolme asja seas, mida Jaan Tätte ise poole sajandi jooksul tehtust tähtsaks peab, seadis ta esimesele oma pojad Jaani ja Kunteri. “Teine asi on Vilsandi leidmine ja siia elama asumine. Kolmas kõik loomingulised rõõmud kokku panduna,” loetles juubilar.

Küsimusele, kuhu jäävad selles loetelus merereisid, tuli Jaanilt kiire vastus: “Kindlalt neljandale kohale.”

Kuidas aga üks kohe viiekümneseks saav mees ennast meresaarel tunneb? “See on nüüd tänapäeva vanurite häda, et me ei tunne ennast vanana. Kui minu ema ja isa said viiskümmend, siis vaatasin neid teistsuguse pilguga. Nüüd tunnen, et miski ei anna mulle vanusest märku,” rääkis Tätte. “Ma sain ühe postkaardi, kus oli peal roosidega 50 ja jäin seda vaadates mõttesse – kas see on ikka tõsi.”

Sel aastal seiklejahingega Jaan Tätte pikemaid reise ette ei võta. Üksnes kodus ta oma sõnul aga ka istuda ei taha. 7. juunil esineb ta koos ansambliga Udupasun Käsmu kaptenikülas. 23. juulist 4. augustini viibib ta suvetuuril “Ilmavalgus”, sõites mööda Eestimaad ringi Jeep Wrangleriga. Kontserdid toimuvad 11 paigas.

Saarlased näevad vilsandlast 3. augustil Kuressaare linnuse hoovis esinemas koos Liisi Koiksoni, Maarja-Liis Ilusa, Orelipoisi ja Udupasunaga.

“Tahan, et eelseisev suvetuur oleks täiesti teistmoodi,” ütles Tätte, lisades, et milline just, ei ole ta veel lõpuni välja mõelnud.

Meritsi läheb Jaan selgi suvel seilama, aga mitte kaugele. “Teeme Eestimaal merematku. Väljamaal on sõidetud küll. Vaatame nüüd mööda Eesti rannikut ringi,” rääkis juubilar suveplaanidest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 908 korda, sh täna 1)