Elektrilevi investeeris Saare maakonda 2,8 miljonit

Möödunud aastal investeeris Elektrilevi võrguteenuse osutamiseks üle Eesti 108 miljonit eurot, sellest 2,8 miljonit Saare maakonda.

Elektrilevi juhatuse liige ja varahalduse valdkonna juht Jaanus Tiisvend ütles, et möödunud aasta üks suuremaid võrgu töökindluse parandamiseks tehtud investeeringuid jäi justnimelt Saare maakonda. Selleks oli Sikassaare piirkonnaalajaama rekonstrueerimine, milleks kulus hinnanguliselt 2 miljonit eurot.

“Sikassaare piirkonnaalajaama kaudu tagatakse elektrivarustus suuremale osale Kuressaarest ja linna lähiümbrusest. Lisaks on sellega ühendatud erinevad elektri tootmisseadmed ja Kuressaare Soojuse koostootmisjaamad. Sellest ka alajaama olulisus,” märkis Tiisvend.

Teine oluline projekt maakonnas oli Tusti–Muhu alajaamade 10 km kaabelliini ehitamine, mis koos sinna juurde kuuluvate alajaamadega läks maksma 0,8 miljonit eurot.

Tiisvend sõnas, et varem kulges Tusti–Muhu liin metsas, kus tuli palju vaeva näha trasside puhastamisega ning maandada ilmastikuga seotud riske. “Nüüd neid muresid enam pole ja ka selles piirkonnas peaks meie klientidel olema tagatud parem elektrivarustus,” lisas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 191 korda, sh täna 1)