Algas ärihoone laiendamine (4)

VIIDAD SUUNAVAD SISSEKÄIGUNI: Elektroonika Äri omaniku Kalvi Trei sõnutsi juhatavad kaupluse ajutise sissepääsuni maja taga silmapaistvad viidad. Foto: Irina Mägi

VIIDAD SUUNAVAD SISSEKÄIGUNI: Elektroonika Äri omaniku Kalvi Trei sõnutsi juhatavad kaupluse ajutise sissepääsuni maja taga silmapaistvad viidad. Foto: Irina Mägi

Kuressaare kesklinnas aadressil Tallinna 14A asuva äri- ja eluhoone äripindade laiendustööd algasid sel nädalal ning tõid kaasa ajutisi ümberkorraldusi.

Grete pood näiteks otsustas ehitustööde ajaks väiksele puhkusele minna. Rõivapoe omanik Diana Paia, kes on ühtlasi ka laiendustööde ühe tellija Gretex Kinnistu OÜ esindaja, tõdes, et kuna majaesised sissepääsud lammutatakse ning ohutuse seisukohalt pole ehitustööde ajal võimalik esiuksi läbipääsuks kasutada, siis on majaelanike liikumine nende endi nõusolekul suunatud läbi keldri.

“Elanikud olid hästi mõistvad, sest lõppkokkuvõttes ka nemad pigem võidavad sellest, kui praegune amortiseerunud barjäär lammutatakse ning maja saab uued korralikud trepid, pandused ning ka osaliselt uuenenud fassaadi,” rääkis Paia.

VÄRSKEM ILME: Umbes sellise ilmse saab äripindade osa pärast ehitustöid. Suured klaasaknad tulevad siiski poole kitsamad ning pildilt on puudu käsipuud jm väiksed nüansid. Joonis: Oaas Aarhitektid OÜ

Äripinnad laienevad kaupluste ees oleva kõrge estakaadi arvelt nõnda, et kaupluste uued vitriinaknad hakkavad ulatuma praeguse estakaadi ääreni.

Ehituse käigus lahendatakse Diana Paia kinnitusel ka maja sademeveeprobleem. Nimelt on hoone Ajamaja-poolses otsas vesi kippunud keldrisse imbuma.

Samas majas asuva Elektroonika Äri omanik Kalvi Trei ütles, et nemad on ehitustööde ajaks klientide kauplusse pääsemise ümber korraldanud. Alates eilsest pääseb Elektroonika Ärisse maja tagant.

Trei tõdes, et eks neilgi oli esialgu veidi hirmutav mõelda, mis poest ehitustööde ajaks saab, aga praegu pole neil peljata enam midagi. “Kliendid on meid juba üles leidnud, nii et pole hullu midagi. Natuke ebakindlust võibolla oli, aga kõik, kel midagi vaja, leiavad meid ilusti üles,” kinnitas Trei.

Uut ilusamat väljanägemist ootab Elektroonika Äri omanik maja sissekäigule väga. “Loomulikult! See kindlasti kaunistab Kuressaare kesklinna ja seeläbi saame ka oma poe laiemaks teha.”

Äripindade teine omanik ABC Saare OÜ esindaja Kalmer Mäekallas tegi mõne aja eest Kuressaare linnavalitsusele ettepaneku, et seoses ehitustöödega võiks renoveerida ka majaesise kõnnitee. Ettepaneku kohaselt võiks kõnnitee ehitamist toetada ka linn.

Linnavalitsuse pressiesindaja Liise Kallas ütles, et plaani järgi peaks teema olema linnavalitsuses arutusel tuleval teisipäeval. Siis tehakse lõplik otsus kõnnitee renoveerimise ja materjalikulu hüvitamise osas.
Ehitaja on EBC Ehitus. Ehitustööde eeldatav lõpp ja kaupluste avamine jääb juuni algusesse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 3 204 korda, sh täna 1)