Villu Veski taandub Kuressaare Kultuurivara juhtimisest (14)

KULTUURI VÄLISMINISTER: Nii uus linnavalitsus kui ka Villu Veski ise näeb end kultuuri välisministri rollis, kes hakkab Kuressaare linna tooma põnevaid projekte ja esindab Kuressaaret väljaspool. Fotol Villu Veski esinemas eelmise aasta juulis Juu Jääbil. Foto: Sander Ilvest

KULTUURI VÄLISMINISTER: Nii uus linnavalitsus kui ka Villu Veski ise näeb end kultuuri välisministri rollis, kes hakkab Kuressaare linna tooma põnevaid projekte ja esindab Kuressaaret väljaspool. Fotol Villu Veski esinemas eelmise aasta juulis Juu Jääbil. Foto: Sander Ilvest

Seitse aastat Kuressaare Kultuurivara juhtinud muusik Villu Veski loobus omal soovil juhiametist ja jätkab samas loomingulise konsultandina. Veski ise tunnistas, et soovib anda rohkem sisulist kui bürokraatlikku panust.

Kuressaare Kultuurivara juhi ametikohalt lahkub Villu Veski 1. maist. Sügisel korraldatakse juhikohale konkurss, seni täidab Veski ametikohuseid asutuse kultuurikorraldaja ja reklaamijuht Maris Rebel.

Villu Veski võimalikust lahkumisest hakati rääkima kohe pärast uue linnavalitsuse ametisseastumist. Kultuuriala abilinnapea Madis Kallase sõnul polnud siiski tegemist linnavalitsuse survega, vaid mitme kohtumise tulemusena sündinud kahepoolse otsusega.

Madis Kallas märkis, et Veskiga leiti üsna kiiresti ühine keel ning Villu Veski oma soov oli oma rolli asutuse juhtimises vähendada.

“Me oleme leidnud kahepoolselt, et nii sobiks mulle paremini ja nii sobiks ka linnale paremini,” nentis Veski. “Soovin, et minu panus oleks rohkem sisuline, mitte bürokraatlik,” lisas ta.

Villu Veski ütles, et kui teda on meedias naljatamisi nimetatud Saaremaa või Kuressaare kultuuriministriks, siis pigem näeb nii uus linnavalitsus kui ka tema ise end kultuuri välisministri rollis, kes hakkab Kuressaare linna tooma põnevaid projekte ja esindab Kuressaaret väljaspool.

Madis Kallas märkis, et Veski puhul soovitaksegi leida võimalikult palju rakendust tema paljudele kontaktidele ja ürituste korraldamise võimekusele. Kõik igapäevased juhikohustused langevad tema õlult ära. “Villu saaks nii rohkem vabadust pühenduda Kuressaare tutvustamisele ning kuressaarlastele heade kontsertide ja kultuuriürituste korraldamisele,” ütles Kallas. “Ma usun, et tal on Kuressaarele veel väga palju anda.”

Villu Veski ise tunnistas, et tunneb ka vajadust end loominguliselt laadida. “Uued mõtted ei teki kindlasti ainult laua taga, vaid ikkagi siis, kui sa kohtud uute inimestega,” sõnas ta.

Veski meenutas ka ühe suurettevõtja sõnu, et kui tema palgal oleks kultuurikorraldaja, kes istuks hommikust õhtuni laua taga, siis laseks ta selle inimese päevapealt lahti, sest nii ei saa ju kuskilt uusi mõtteid ega loomingulist indu.

Madis Kallase sõnul oodatakse uue konkursiga sügiseni, kuna Kultuurivara hea toimimise nimel tuleb eelnevalt selle tuleviku üle aru pidada ja arutelusid korraldada.

Raul Vinni, Ain Lember

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 195 korda, sh täna 1)