Bussiettevõte kurdab aeglase sõiduplaani üle

AS GoBus soovib muuta Orissaare–Randküla–Tagavere–Valjala–Masa–Kuressaare bussiliini 5105 graafikut, kuna praegu võtab liini läbisõitmine põhjendamatult palju aega.

“Põhjendamatult aeglase sõiduga tekitame segadust väga suure liiklusega trassil Kuivastu–Kuressaare maanteel,” selgitab AS-i GoBus logistik Ülle Magus-Lehtmäe avalduses Saare maavalitsusele. “Meile on helistatud, kas bussijuhid ei oska sõita, aga tegelikkuses ei võigi ta kiiremini sõita, kui antud sõiduplaan ette näeb,” kirjutab Magus-Lehtmäe. Praegu kestab liini 5105 läbisõitmine 4 tundi ja 5 minutit.

Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna peaspetsialist Merike Sõrm ütles, et eile sai ta Valjala vallavalitsusest kooskõlastuse ja 1. aprillist on plaanis bussi väljumisaegu varasemaks muuta. “Kuna korraldus on alles vormistamisel, siis enne allkirjastamist muudatus ametlik ei ole,” märkis Sõrm, kelle sõnul on reisijate teavitamine muudatustest vedaja ehk AS-i GoBus lepingujärgne kohustus.

Valjala vallavanem Aare Martinson ütles, et vallavalitsusse ei ole bussireisijatelt küll kaebusi tulnud, aga Valjala valla oma töötajate kogemus on selline, et buss sõna otseses mõttes loksub Valjalast linna.

“Miks see sõit peab nii aeglane olema, et buss vaevu liigub – meie arvamus oli küll, et sõit võiks olla vähe tempokam,” märkis vallajuht, kes on ka ise selle bussiga vahel Kuressaarde sõitnud. Buss väljub liinile Orissaarest kl 15.30, Kuressaarde jõuaks aga tulevikus senise kl 17.05 asemel 16.45. Liin on käigus tööpäevadel ja selle pikkus on 70 km.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 406 korda, sh täna 1)