Ärev olukord toob saarlased Kaitseliitu (3)

Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik kolonelleitnant Kristjan Moora (fotol) kinnitas, et viimastel nädalatel on inimesed omal algatusel tundnud rohkem huvi Kaitseliitu astumise vastu. 

“Saaremaal on viimastel nädalatel esitatud paarkümmend liitumisavaldust,” ütles Moora eile Saarte Häälele. “Enamiku inimestega olen isiklikult vestelnud. Kõik liitujad on oma otsuse ka hoolega läbi mõelnud.” Uute liitujate ametlik vastuvõtmine on kavas märtsi lõpus.

Moora arvates on üks põhjus ärevad sündmused Ukrainas. Mõjutada võis ka kaitseminister Urmas Reinsalu üleskutse liituda Kaitseliiduga. “Kõik uued liitujad on teretulnud, kuid üldisest ärevusest tingitud massiliseks kampaaniaks pole põhjust,” ütles malevapealik Moora.

Seda, et uued liitujad olukorra rahunedes uuesti passiivseks muutuvad, malevapealik ei karda. Uuest riigikaitsekavast lähtudes pidas ta olulisemaks seda, et inimesed, kes saaksid riigikaitsesse panustada oma ametikoha tõttu, seda Kaitseliidu suunamisel ka teeksid, mitte ei ajaks oma kitsalt ametkondlikku rida.

“Laiapõhjalise riigikaitse raames oleme valmis toetama nii noorte sporti kui ka külaseltse, kui nende tegevusega kaasneks riigikaitseline mõõde,” lubas Kristjan Moora.

Tõsiselt tegeletakse Kaitseliidus lahingväljaõppega. Maleva tankitõrje seitse vabatahtlikku on Kuresaare malevkonnapealiku nooremleitnant Toomas Kase juhtimisel sel nädalal tankitõrjealasel väljaõppel Gotlandi saarel.

Märtsi viimasel nädalal toimub malevas jaotasandil allüksuste lahingväljaõpe ja 12. aprillil on plaanis korraldada Muhus Koguva karjääris näidislaskmine tankitõrjerelvadest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 117 korda, sh täna 1)