Teeme triiphoone (2)

Üks esimesi tõdesid – kasvuhoone on omamoodi investeering. Jutuajamisest Aadu Grepiga jääb kõlama inglaste mõttetera: me pole nii rikkad, et lubada endale odavaid asju. Mõistagi võib inimesele, kelle kasvuhoone-harrastus ühe suvega üle läheb, soovitada odavaid ja kerge konstruktsiooniga mudeleid, sest need ei olegi mõeldud pikaajaliseks kasutamiseks.

Samuti võib sellise ühesuvekasvuhoone kokku sättida käepärastest vahenditest nagu vanad aknad või muu taoline taaskasutatav materjal.

Kes soovib oma aeda püsivamat ja mis põhiline, ilmastikukindlamat triiphoonet, peab paratamatult arvestama suuremate väljaminekutega.

Üks oluline tegur on meie kliimavöötmes talv, mis meid ikka aeg-ajalt külastab. See tähendab, et meie kasvuhoone peab olema valmis vastu võtma korraliku sahmaka lund.

Muidugi võib hoolas aiapidaja oma kasvuhoone talveks sootuks kokku pakkida või siis seista ehitise kõrval lumelabidaga ja katuselt lund maha kühveldada.

Paraku saabub talv alati ootamatult ja kurb praktika on näidanud, et kasvuhoonele võib saada saatuslikuks ka üksainus öine lumesadu.

Remont on sageli keerukas, sest varuosade hankimine võib osutuda lausa ületamatuks probleemiks ja mõistlikum on siis juba uus kasvuhoone soetada.

Loe edasi Oma Kodu kevadnumbrist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 745 korda, sh täna 1)