Kuressaares tuleb suur spordireform (4)

VÕTAB HOOGU MUUTUSTEKS: Linnas spordivaldkonda kamandav abilinnapea Madis Kallas ütles, et spordikooli ja sihtasutuse ühendamiseks on mitu head põhjust. Foto: Raul Vinni

VÕTAB HOOGU MUUTUSTEKS: Linnas spordivaldkonda kamandav abilinnapea Madis Kallas ütles, et spordikooli ja sihtasutuse ühendamiseks on mitu head põhjust. Foto: Raul Vinni

Kuressaare linnavalitsus plaanib teoks teha ammuräägitud käigu ning ühendada SA Kuressaare Spordibaasid ja Saaremaa spordikooli.

Praeguse kava kohaselt peaks tuleva aasta 1. jaanuarist jääma linna vaid Saaremaa spordikooli nimeline asutus, mis hakkab täitma ka praeguse SA Kuressaare Spordibaasid ülesandeid.

Linnavalitsuse plaani arutab oma järgmisel koosolekul ka SA Kuressaare Spordibaasid nõukogu, kaaludes linna allasutuseks hakkamise plusse ja andes omapoolse hinnangu.

Abilinnapea Madis Kallas ütles, et uuenduste üks peamisi põhjusi on see, et sihtasutusena ei ole Kuressaare Spordibaaside roll enam sama, mis see oli 10 aastat tagasi. Pigem toob säärane vorm nüüd kasu asemel hoopis kahju.
Kallas tõi ühe plussina välja ka paremad tegutsemisvõimalused juhul, kui kõik spordiasutused on ühte koondatud.

Kindlasti saab tema sõnul rääkida ka majanduslikust kasust. Nii laekuksid praeguse sihtasutuse omatulud edaspidi linnaeelarvesse, samuti säästetakse käibemaksu võrra raha, kuna siis ei peaks sihtasutusele enam maksma spordikooli ja üldhariduskoolide eest makstavat saalikasutuse tasu, vaid see raha oleks kohe spordikooli kui linna allasutuse eelarves. Viimasel juhul on jutt ligikaudu 10 000 eurost aastas.

Uuel spordikoolil oleks üks juht, kellel on majanduse ja õppetöö poolt juhtivad asetäitjad. Madis Kallase sõnul korraldatakse uue struktuuri loodavate ametikohtade täitmiseks konkurss. See tähendab, et teisi töökohti peale praeguste sihtasutuse ja spordikooli juhtide ja majandusinimeste muudatus ei puuduta. Madis Kallas märkis, et ka kõik senised juhid on uuel konkursil kandideerima oodatud.

Spordikooli üldise suunamuutuse kohta ütles abilinnapea Kallas, et pigem püütakse spordi kui huvihariduse kvaliteeti veelgi paremaks muuta. Majandusliku poole pealt tõi ta esile uue linnastaadioni valmimise, mis jääb samuti loodava spordikooli hallata.


2015. aasta prioriteet on kunstmuruväljak

Eesti jalgpalli liit on mures Kuressaare kunstmurustaadioni ülikehva olukorra pärast. Kuressaare linnapea Hannes Hanso vastas liidu presidendi Aivar Pohlaku sellekohasele kirjale, et väljak loodetakse korda teha järgmisel aastal.

“Kunstmuruväljaku taastamine on 2015. aastal spordivaldkonna suurprojektidest esimesel kohal ja Kuressaare linnavalitsus teeb kõik selleks, et leida 2015. aasta eelarvesse vajaminevad vahendid,” märkis Hanso.

Samas tõdes ta, et jalgpallurite murele talviste treeningutingimuste pärast linnavalitsusel head rohtu pole. Kilehall on maas ja seda enam üles ei panda. Linn saab pakkuda vaid linna spordisaalide kasutamise võimalust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 387 korda, sh täna 1)