Kevad vahetab kardinad

Foto: Annika Otstavel

Foto: Annika Otstavel

Eestlane, sealhulgas loomulikult ka saarlane, on kardina-usku rahvas. Erinevalt meie põhjapoolsetest naabritest katame usinasti kõik oma aknaavad kinni, et keegi jumalapärast sisse ei näeks. Tõsi, ega ise siis ju välja ka ei näe, aga tühja sellest.

Soomes-Rootsis võib sõna otseses mõttes vaadata läbi maja, ei häbene seal keegi ei ennast ega seda, mis koduseinte vahele kogutud on. Teinekord jääb mulje, et seda lausa eksponeeritakse. Aknad on ju maja silmad.

Lõppude lõpuks on see kasvatuse küsimus, piinlik olgu sel, kes pilguga võõrasse elamisse sisse tungib. Aga nii see kord juba on, et me kohe ei saa kuidagi ilma kardinateta ning kevadeti haarab paljusid vastupandamatu soov oma aknakatteid pisut uuendada.

Oma Kodu astus sisse OÜ Saare TEX-Stiil kauplusse Kangad ja Kardinad, kus juhataja Velge Järveots, tegevjuht Annika Otstavel ja rätsep-modelleerija Karmen Sepp olid lahkesti nõus lugejaid pisut harima ja päevakohaseid nõuandeid jagama.

Saarlase jaoks on kardin pigem praktiline kui iluasi. Keskmine saare inimene eelistab kangast, mis kataks ja kaitseks ja oleks ökonoomne – ei tohi katta radikaid! See kõik on ju tore, aga kas tulemus alati ka ilus välja näeb? Nagu enamik asju siin ilmas allub ka kardinamaailm oma kindlatele moereeglitele. Viimaste trendide järgijaid kohtab Kuressaares harva, sest napib teadlikkust ja raha ka, sest hetkemoe materjal on tavaliselt kallis.

Kuna aknakatete valik on väga lai – praegu on kaupluses kohe saadaval umbes sadakond erinevat kangast, lisaks tuhandeid näidiseid kataloogides –, tuleb müüjail aidata väga erinevate tahtmistega klientidel leida oma kodusse just nende interjööriga sobivaid kardinaid.

Tekst VELGE JÄRVEOTS ja TÕNIS KIPPER

Edasi loe Oma Kodu kevadnumbrist 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 618 korda, sh täna 1)