SÜG-i õppurid särasid emakeeleolümpiaadil

Saaremaa ühisgümnaasiumi 11. klassi õpilane Hanna Tuus (fotol) saavutas üleriigilisel emakeeleolümpiaadil Tartus esimese koha, üheksandik Mari Kolk tunnistati aga teise koha vääriliseks.

Hanna Tuusile (õpetaja Sirje Kreisman) tagasid 11.–12. klassi vanuserühmas võidu 73,5 punkti 105 võimalikust. Teiste saarlaste tulemused jäid eraldi välja toodud seitsmest paremast kohast tahapoole.

Hanna Tuusi sõnul tuli esikoht talle toreda üllatusena. “Seda, et esikoht tuleb, ma oodata ei osanud – lootsin, et ehk pääsen esikümnesse,” lausus maakondliku vooru põhjal lõppvooru valitud Tuus. Võitja sõnul olid lõppvooru ülesanded, mis puudutasid sõnavara, näiteks sõnade seletamist ja õigete vastete leidmist, üsna rasked. Samas märkis Tuus, et olümpiaadiks ta eriti ette ei valmistanud. “Emakeeleolümpiaadi puhul ei tea ju kunagi, mis ülesandeid oodata on,” tähendas ta.

Hanna Tuusi õpetaja Sirje Kreisman tunnistas oma heameelt Hanna võidu üle. “Hanna on väga mitmekülgne tüdruk, kes on saavutanud edu ka teistel võistlustel,” sõnas ta.

Mari Kolk (õpetaja Merle Prii) kogus 9.–10. klassi õpilastest 105 võimalikust punktist 93 (võitja, Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi esindaja Helo Liis Soodla sai 94 punkti).

Ülejäänud Saaremaa esindajad selles vanuserühmas kümne parema hulka ei jõudnud.

Olümpiaadi korraldaja, Tartu ülikooli teaduri Kristel Ressi hinnangul läks saarlastel seekordsel olümpiaadil väga hästi. Samuti tõstis ta esile saarlaste uurimistöid.

“Oleme pisut mures, et uurimistöid tehakse järjest vähem ja aina vähem on häid töid, aga Saaremaa õpilasi-õpetajaid tahame uurimuste eest kiita – need on usinalt tehtud ja hästi juhendatud,” ütles Kristel Ress.

Parimate uurimuste seas tõsteti 9.–10. klassi vanuserühmas esile SÜG-is õppiva Karin Viilupi tööd “Facebooki pildiallkirjade keel” (juhendaja-õpetaja Reet Igav), 11.–12. klassi vanuserühmas aga Robi-Jürgen Algo tööd “Gümnaasiumilõpetajate teadlikkus tähendusnihkelistest võõrsõnadest” (juhendaja-õpetaja Reet Igav).

Reedel ja laupäeval Tartu ülikoolis peetud 29. emakeeleolümpiaadi “Sõnavara õpilase pilguga” lõppvoorus esindas Saare maakonda kaheksa õpilast, kellest seitse oli Saaremaa ühisgümnaasiumist.

Lisaks olümpiaadiülesannete lahendamisele said õpilased ja õpetajad osa emakeeleõhtust Tartu loodusmajas, tutvuda Tartu ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudi erialadega ning kaasa lüüa töötubades.

Olümpiaadipäevadele pani punkti ühine jalutuskäik ülikooli peahoone eest Toomemäele Kristjan Jaak Petersoni kuju juurde.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 446 korda, sh täna 1)