Kuritegude arv on kahanenud (9)

Foto: Irina Mägi

Politsei- ja piirivalveameti ning migratsiooniameti töötajate eilsel kohtumisel ajakirjanikega teatas Kuressaare politseijaoskonna juht Kaido Vahter (fotol), et registreeritud kuritegude arv mullu küll vähenes, kuid tegemist on nende kuritegudega, millest politseid on teavitatud.

Enim vähenes Vahteri sõnul varavastaste kuritegude arv. Samas kasvas avastatud kuritegude arv, kuid mitmed neist olid toime pandud juba varasematel aastatel.

Tõhustatud on sõidukijuhtide kontrollimist. Kokku tabati mullu 211 joobes juhti, kontrolliti aga 11 325 juhti.

Kesklinnas turvalisuse tagamiseks loodetakse Kaido Vahteri sõnul koostööle lõbustuskohtade pidajatega. “Päriselt ei kao kuritegevus kesklinnast kusagile, sest iga baari ukse ette politseinikku panna ei saa,” arvas politseijuht.

Perevägivallast rääkides pööratakse sel aastal rohkem tähelepanu ka vägivallatsejatele. “Seni said nad oma karistuse kätte ja kõik, aga keegi peab nendega ka edasi tegelema,” ütles Vahter.

Merepäästel kavandatakse suuremat koostööd vabatahtlikega.

Kokku on politsei- ja piirivalveametil Saaremaal 103 ametnikku. Maakond on jagatud kahe konstaablipiirkonna – Orissaare ja Kuressaare – vahel. Otseselt korrakaitses töötab 36 inimest. Neist vormi kannab 25 ametnikku.

Patrullpolitseinikke on 11. Kriminaalosakonnas töötab 9 inimest. Piirivalveametnikke on 44, neist kordonis 29 ja merevalvekeskuses 13.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 592 korda, sh täna 1)