Orissaare Rock finaalis

VÕITLUS KÄIB: Tõnis Leppik (sinises) takistab Karli Saarel pealeviskele minna. Foto: Alver Kivi

VÕITLUS KÄIB: Tõnis Leppik (sinises) takistab Karli Saarel pealeviskele minna. Foto: Alver Kivi

Nädalavahetusel Kuressaare spordihoones mängitud maakonna meeste korvpallimeistrivõistluste poolfinaalides tagas endale esimesena pääsu finaali Orissaare Rock, kes oli kahe mängu kokkuvõttes parem Kihelkonnast.

Laupäeval alistas Orissaare Rock põhiturniiri võitnud Kihelkonna pärast 38 : 42 kaotatud poolaega tulemusega 85 : 67. Esimese poolaja kaotuse järel said Orissaare mehed oma mängu käima, võitsid kolmanda veerandaja 26 : 9 ja sellega oli mäng sisuliselt tehtud.

“Hakkasime esimesel poolajal võib-olla liiga vara neid suruma,” tõdes Rocki treener Mati Rüütel. “Kihelkonna mehed polnud veel väsinud, nad murdsid meie kaitsest hästi läbi ja said kergeid korve.”

Rüütli sõnul pääses teisel poolajal maksvusele ka maa-ala kaitse. “Surusime veel ja see võttis neil mahlad välja,” märkis ta. “Nende kaitse enam ei pidanud. Meie pikem pink ja parem füüsis panid end maksma.”

Kihelkonna liider Tauno Selberg tunnistas, et kaitse vedas meeskonda alt ja mehed andsid järele. “Muidugi jäime hätta ka nende maa-ala kaitsega, visked ei läinud, hakkasime liigselt punnitama ja väsimus andis tunda,” lausus ta.

Rock murdis Kihelkonna

Pühapäeval oli Rocki tulemus 74 : 69. Mati Rüütel nentis, et vastased väärisid teineteist ja väljakul olid võrdsed meeskonnad. “Me oleme rohkem mänginud ja otsustavatel hetkedel kätt ei väristanud,” rääkis ta.

Tauno Selberg oli tulemuses pettunud ja ütles, et seis räägib enda eest. “Lootsime enamat ja pronksimäng pole päris see, mida soovisime.”

Orissaare Rock alustas kindlamalt ja sai kiirelt algedu 20 : 4. Teisel veerandil tegi Kihelkonna küll 10 : 0 spurdi ja vähendas vahe 24 : 27-le, kuid poolaja võitis ikkagi Rock tulemusega 46 : 33. Kolmandal veerandil sai Rock esimesed punktid, kui mängitud oli 5 minutit ja 39 sekundit. Kihelkonnal oli lastud teha 16 : 6 vahespurt.

Tauno Selberg ütles, et kuna mängu algul mees-mehe kaitse ei toiminud, siis mindi üle maa-ala kaitsele ja see tõi edu. “Muidugi andis esimese mänguga võrreldes meile palju juurde ka see, et Alvar Väli sai mängida.”

“Jäime hätta nende maa-ala kaitsega, kiirustasime liialt ja tegime rumalaid lahendusi,” märkis Mati Rüütel. “Kihelkonna mehed said selle pealt hoo üles ja emotsiooni juurde.”

Kihelkonna vähendas vahepeal juba lootusetuna tundunud mängus oma kaotusseisu 49 : 52-le. “Meie maa-ala toimis päris hästi,” arvas Tauno Selberg.

Sellest hetkest käis punkt-punkti mäng, kus juhtivam pool oli ikkagi Rock. Kihelkonna sai vahe minimaalseks seisul 60 : 61 ja kuigi mängu lõpus oli neil mitu võimalust ka juhtima minna, jäeti need kasutamata.

“Kihelkonnal on palju noori ja nad pole meiega võrreldes niipalju mänginud ning see andis ka tunda. Nad polnud meist nõrgemad,” kiitis Mati Rüütel vastast.

Teises poolfinaalis tiitlikaitsja BC Käsa ja Tesmani vahel on seeria viigis ja finalisti selgitab kolmas kohtumine.

Laupäeval alistas Tesman BC Käsa 91 : 82. BC Käsa võitis poolaja 38 : 34, kuid siis anti initsiatiiv Tesmanile, kes sai ette koguni 48 : 40. Kuigi viimasel veerandil saadi isegi edu 72 : 62, jõudis tiitlikaitsja Kaarel Koppeli korvist 76 : 76 viigini. Lõpus oli siiski tänu Karl Robert Kriisi tabamustele kindlam Tesman.

Tesmani treener Riivo Allik ütles, et BC Käsal polnud kõige parem päev ning liiga palju tugines rünnak Indrek Õunpuul ja Karli Saarel. “Nende rünnak jäi liiga ühekülgseks,” leidis ta. “Samas mängisime me ainult 6–7 mehega, neil on pikem pink ja et me välja vedasime, on ime.”

BC Käsa kapten Urmo Talistu tõdes, et mäng käis lainetena. “Saime pikalt ette, kuid siis tõmbasime korvi alt liiga palju kokku ja nad said korralikult viskele,” selgitas ta. “Kriis pani kaugelt ära ja meestel tekkis ebakindlus. Vastane oli parem, peame neid rohkem suruma ja peale käima. Samas saime Raigo (Sooär) ja Väinastega (Egert) hakkama, aga Kriis pani hullu. Kalmer Vinteri ja Arli Saare panus jäi ka väikeseks.”

Pühapäevases kordusmängus tegi BC Käsa asjad selgeks avaveerandiga, mis võideti 31 : 10. Saavutatud edu enam käest ei antud ja kohtumine võideti tulemusega 75 : 57.

Urmo Talistu ütles, et plaan oli vastane pressingu ja tempoga üle mängida. “Nende vastu mängides lonkida ei saa, see ei tähendaks midagi head,” märkis ta. “Tegime palju vahetusi, sest viie-kuue mehega sellises mängus ei kesta. Saime sellega hakkama.”

Riivo Allik tunnistas, et mäng oli täpselt selline, nagu ta esimese kohtumise järel oli ennustanud. “Nende pressing ja parem füüsiline pääses maksvusele,” lausus ta. “Käsa pressis tugevalt. Kui meil oleks õnnestunud poolaeg miinus kümne peal hoida, olnuks meil võimalus, aga kahjuks andis väsimus tunda. Karl Robert Kriisile oli see kolmas mäng järjest. Vabavisked vedasid meid täna ka alt.”

Saare Erekile viies koht

5.–6. koha mängus alistas Saare Erek kahel korral Pihtla ja sai viienda koha, Pihtla oli seekord kuues. Laupäeval võitis Saare Erek Pihtla 84 : 61, Karel Miil tõi võitjatele 24 ja Hannes Sepp kaotajatele 18 punkti. Pühapäeval võitis Saare Erek tulemusega 81 : 58, Mikko Laugen tõi Erekile 22 ja Hannes Sepp Pihtlale 15 punkti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 376 korda, sh täna 1)