Kuritegu pani naiskodukaitsest lahkuma (4)

Eile Kuressaare kohtumajas ühe aasta ja nelja kuu pikkuse 18-kuulise katseajaga tingimisi vanglakaristuse saanud Galina Latkina oli veel eelmise nädalani naiskodukaitse Saaremaa ringkonna Kuressaare jaoskonna esinaine.

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna instruktor Piret Paomees teatas, et Galina Latkina on esitanud naiskodukaitsest omal soovil lahkumisavalduse ja see avaldus on rahuldatud.

Ka naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine Raili Nõgu kinnitas, et Latkina astus ise naiskodukaitsest välja, aga kuna ta tema lahkumisavaldust veel näinud pole, ei osanud ta lahkumise põhjust öelda. Nõgu Latkinaga isiklikult vestelnud ei ole ja seega teab ta Salme vallas juhtunust vaid ajakirjanduse vahendusel. “Ajalehe põhjal ütlen, et tegu on väga kahetsusväärse juhtumiga,” sõnas naiskodukaitse Saaremaa esinaine. “Minule on ta jätnud väga tubli ja tegusa mulje nendelt üritustelt, kus me koos oleme olnud,” iseloomustas Nõgu Latkinat.

Nelja aasta jooksul, mis Raili Nõgu Saaremaa ringkonda juhtinud on, ükski teine naiskodukaitse liige seadusega pahuksisse sattunud pole. Selles, kas pärast karistuse ärakandmist kaalutakse Galina Latkina tagasivõtmist organisatsiooni, esinaine väga kindel ei olnud. “Meie soovime, et meie liikmetel ei oleks minevikus varje, mis neil järel käivad,” ütles Raili Nõgu.

Kõik naiskodukaitse liikmeks astujad läbivad põhjaliku taustakontrolli. “Mis puutub kriminaalkaristusse, siis ei saa Kaitseliitu ja naiskodukaitsesse kuuluda isik, keda on karistatud tahtlikult toimepandud esimese astme kuriteo eest ja kelle andmed ei ole karistusregistrist karistusregistri seaduse kohaselt kustutatud,” selgitas Piret Paomees.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 226 korda, sh täna 1)