Kudjape lähistele rajatakse suurt puiduladustamisplatsi (32)

SUURED MÕÕTMED: Kudjape lähistele metsa rajatava puiduladustusplatsi mõõtmed on kõvasti suuremad kui näiteks jalgpalliväljakul. Foto: Sander Ilvest

SUURED MÕÕTMED: Kudjape lähistele metsa rajatava puiduladustusplatsi mõõtmed on kõvasti suuremad kui näiteks jalgpalliväljakul. Foto: Sander Ilvest

Kõigest mõnisada meetrit eelmisel aastal avatud terviserajast, mis tehtud Kudjape prügila kohale, rajatakse metsa kahe hektari suurune puidulaoplats. Kohalikele elanikele suurte metsaveoautode liikumise tihenemine meeltmööda ei ole.

Aadressi järgi Praakli külla rajatav plats laiub maa-alal, kus vaid mõned aastad tagasi tehtud ortokaartidel laius paks mets. Nüüd on mets maha võetud ja rasketehnikaga valmistatakse ette kruuskattega laoplatsi. Plats piiratakse võrkaiaga ja sinna tuleb ka tuletõrje veevõtutiik.

Laoplatsi rajava Saarte Metsamajanduse OÜ juhi Marek Mägi sõnul hakatakse seal hoidma paberipuitu. “Sadam on lähedal,” põhjendas Mägi platsi asukoha valikut.

Mägi sõnul tingis nii suure platsi rajamise asjaolu, et just talvel, kui Roomassaare sadam on kinni külmunud, koguneb puitu mitme kuu varu. “Linna lähiümbruses on külmadel talvedel hoiustamispindadest puudus, seepärast sai suurem plats rajatud,” selgitas ta.

Graafika: Liina Õun

Platsile saab sisse sõita Kudjape poolt, mis tähendab, et Marientali teelt pööravad veokid Pähklimetsa teele, möödudes nii Kudjape surnuaiast kui ka prügilast. Pähklimetsa tee äärde jääb ka väikeelamurajoon, mille asukad suurte metsaveoautode voorimise üle õnnelikud pole.

“See on täiesti ajuvaba,” ütles Saarte Häälele Ülle Puppart, kelle maja asub Pähklimetsa teest kiviviske kaugusel. Pupparti sõnul loodeti just, et surnuaia poole suunduv tee saab kergliiklustee ja valgustuse, kuid nüüd on asjad võtnud hoopis teise pöörde. Puppart lisas, et tema ei teadnudki, et metsa sellist asja rajatakse. Ta märkis, et prügila poole suunduv tee tehti just korda ja nüüd kasvab seal suurte autode liikumine. Ei hoolita ka sellest, et sellel teel liigub palju jalakäijaid, kes käivad surnuaial või terviseradadel. Ülle Puppart märkis, et ta ei mõista, miks ei võiks suured autod laoplatsile sõita Kuivastu maantee ja Pihtla tee vahele jäävalt teelt.

Kaarma abivallavanem Urmas Sepp ütles, et praegu on veel raske hinnata, milliseks laoplatsi liiklus kujuneb. “Sellel teelõigul on piisavalt tihe veokite liiklus ka praegu seoses Kudjape ümberlaadimisjaama tööga. Eriti intensiivne oli see aga Kudjape prügila sulgemistööde ajal,” tähendas Sepp. Eelmisel aastal sai Pähklimetsa tee ka uue asfaltkatte, mis tagab Sepa sõnul liikluse madalama mürataseme ja sujuvuse.

“Valla rajatud terviseradu kasutavad inimesed töövälisel ajal ja puhkepäevadel ning see ei kattu veokite liikumisega, mis toimub tööpäevadel,” ütles Urmas Sepp, avaldades arvamust, et seega ei tohiks laoplatsi liiklus terviseliikumise sõpru häirida.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 943 korda, sh täna 1)