Kõik ei ole ilus

Tänasest lehest võib taas lugeda sellest, et Saaremaa noored on tublid, saades auhindu nii teatri- kui ka moelaval. Kahjuks ei ole aga kõik nii ilus ja me oleme sunnitud kirjutama ka sellest, et veel hiljuti koolipingis istunud noortele naistele määratakse vägivallatsemise eest vanglakaristus.

Kurb on seejuures, et üks karistatuist kuulus organisatsiooni, mis on loodud ühiskonna kaitseks ja mille liikmed peaksid seetõttu olema teistele eeskujuks.

Miks naiskodukaitses juhtival kohal olev neidis viib koos sõbrannadega sookaaslase talvel auto pagasiruumis metsa ja jätab sinna külmal talveööl maha, on võimatu mõista.

Eile algas Rakveres kohtuprotsess ka Tamsalus mõrvatud Saaremaa tüdruku tapjate üle. Ka selles loos on tegemist nii ääretu julmuse kui ka mõtlematusega. Tihti süüdistatakse ajakirjandust selles, et me maalime negatiivset pilti muidu nii turvalisest Saaremaast. Kahjuks on nii, et jaanalinnu kombel pea liiva alla peitmine statistika najal, et Saaremaal on tegelikult ju turvaline elada, aitab vaid senikaua, kuni vägivalda pole kasutanud sinu lähedase inimese vastu.

Tundub, et inimesed ei suuda vahel eristada halba heast ja reaalsust teatrilaval kujutatavast.

Päriselu ei ole aga teater.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 304 korda, sh täna 1)