Hooldekodu elanik kurtis ministeeriumile muresid (2)

Kogula eakatekodu elanik väljendas sotsiaalministeeriumile saadetud kirjas rahulolematust hooldekodu pakutavate teenuste ja tingimustega.

81-aastane naine kurtis kirjas oma muret seoses üldhooldekodusse sattumisega. Naine väljendas rahulolematust Kogula eakatekodu teenustega ja pahameelt, et peab kodu jagama inimestega, kelle tervis on tema omast kehvem. Ka ei meeldinud talle hooldekodu elamistingimused.

Sotsiaalministeeriumi kantsler Marelle Erlenheim märkis oma vastuskirjas, et Eestis on 145 asutust, kus pakutakse hooldusteenust ning hooldekodud erinevad nii kohtade arvu kui ka elanikele pakutavate tingimuste poolest.
“Kindlasti soovivad hooldekodud pakkuda parimat teenust ja 20 aastaga on hooldekodudes palju muutunud,” kirjutas ta.

Kantsler möönis, et hooldekodudes pakutavad tervishoiuteenused on tõepoolest piiratud, lisades samas, et kõik hooldekodude elanikud kuuluvad perearstide ja -õdede nimistutesse.

Kantsler soovitas naisel parima lahenduse leidmiseks pöörduda elukohajärgse kohaliku omavalitsuse poole.

“Saaremaal on seitse üldhooldekodu teenust pakkuvat hoolekandeasutust,” kirjutas Erlenheim. “Kindlasti püüab iga üldhooldekodu parandada teenuse kvaliteeti ja seista iga inimese õiguse eest saada hooldus- ja tervishoiuteenuseid.”

Ministeerium lubab vastuskirjas, et teavitab naise tähelepanekutest ka Saare maavalitsust ja terviseametit.

AS-i Hoolekandeteenused Kogula eakatekodu juht Heli Kaer hooldekodu elaniku pretensioonidest lähemalt rääkima ei soostunud.

“Oleme antud küsimuses juba mõni aeg tagasi suhelnud kõikide osapooltega,” märkis ta. “Kuna tegemist on meie ja kliendi vaheliste suhetega, mis sisaldavad ka delikaatseid andmeid, siis ei saa me seda teemat rohkem kommenteerida.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 983 korda, sh täna 1)