Algas kohtuprotsess Marily väidetavate tapjate üle (3)

Eile algas Viru maakohtu Rakvere kohtumajas kinnine protsess nüüdseks 17-aastase Valeri, 52-aastase Sulevi ja 34-aastase Natalja üle, keda süüdistatakse seotuses Saaremaalt pärit 15-aastase Marily koletu mõrvaga Tamsalus mullu kevadel.

Eelmise aasta septembris saatis Viru ringkonnaprokuratuur üldmenetluses kohtusse kriminaalasja, milles süüdistati tollal 16-aastast noormeest mõrvas, 33-aastast naist mõrvale kaasaaitamises ning 52-aastast meest seadusliku aluseta vabadusevõtmises ja vägistamises.

2013. aasta 22. märtsi hommikul leiti Tamsalu terviserajalt 15-aastase tüdruku surnukeha.

Süüdistuse kohaselt hoidsid Valeri, Natalja ja Sulev tüdrukut 18. märtsi õhtust 21. märtsi õhtuni Tamsalus Koidu tänaval asuvas korteris vägivaldselt kinni. Sel ajavahemikul tarvitati tüdruku kallal nii vaimset, füüsilist kui ka seksuaalset vägivalda.

“Uurimise käigus kogutud tõendid annavad alust süüdistuseks, et tüdruk tapeti, varjamaks tema kallal toime pandud kuritegusid,” ütles kriminaalasja kohtueelset menetlust juhtinud Viru ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Sirje Merilo.

“Tuginedes ekspertiisi tulemusele, võib väita, et tüdruk tapeti terviserajal ja surma põhjuseks olid hulgalised raiehaavad.”

Viru ringkonnaprokuratuuri pressinõuniku Jelena Filippova sõnul on süüdistus esitatud kolmele inimesele: Valerit süüdistatakse mõrvas, Nataljat mõrvale kaasaaitamises ja sugulise kire vägivaldses rahuldamises ning Sulevit süüdistatakse vägistamises.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 765 korda, sh täna 1)