Veevärk peseb torud läbi (1)

Kuressaare Veevärk alustab nädala pärast Kuressaares veetorustike läbipesemisega.

Veevärgi juhatuse liikme Aivar Sõrme sõnul tehakse puhastustöid kolme kilomeetri pikkusel lõigul, mis hõlmab Pikka tänavat ja selle lähipiirkonda alates Ringteest kuni Lasteaia tänava ristmikuni. Läbipesu alustatakse Ringteelt 23. märtsi öösel ja liigutakse päevhaaval Lasteaia ristmiku suunas. Tööd lõpevad 28. märtsil.

Sõrme sõnul kaasnevad torustike läbipesemisega lühiajalised veekatkestused ja veerõhu kõikumised. Suurimaks probleemiks kujuneb aga veerõhu muutustega paratamatult kaasnev roostelend, mis laieneb ringvarustuse tõttu osaliselt ka lähipiirkondadesse.

“Vabandame kõikide tarbijate ees tekkivate lühiajaliste ebamugavuste pärast ning palume mõistvat suhtumist, kuna ilma torustike regulaarse läbipesuta ei ole võimalik tagada tarbevee püsivat ja head kvaliteeti,” rääkis Aivar Sõrm.

Kuressaare Veevärgi teatel ei ole rooste tekke põhjus algne veekvaliteet ja eelpuhastuse tase, vaid jääkrauasisaldus, mille tulemusena ladestub rooste aegamööda torustike seintele.

Soovitused

• Veevärk palub arvestada võimalusega, et lühiajaliselt võib ette tulla ajavahemikke, mil kraanivesi ei sobi joogiks või toiduvalmistamiseks.
• Enne pesupesemist jälgige tarbevee kvaliteeti, vältimaks pesu määrdumist.
• Kontrollige veefiltrite seisundit ja vajadusel puhastage need pärast tööde lõppu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 676 korda, sh täna 1)