Soome elektroonikaettevõte laiendas tootmist Kuressaarde (11)

TÖÖ JUBA KÄIB: Soome elektroonikatööstuse Tepcomp Kuressaare tehases õnnestus eile pildile püüda tööhoos Katrin Vahter ja tehase tööd juhtiv Hendrik Reek. Foto: Sander Ilvest

TÖÖ JUBA KÄIB: Soome elektroonikatööstuse Tepcomp Kuressaare tehases õnnestus eile pildile püüda tööhoos Katrin Vahter ja tehase tööd juhtiv Hendrik Reek. Foto: Sander Ilvest

LED-valgusteid ja elektroonikakomponente tootva Tepcompi uues Kuressaare tehases töötab esialgu seitse inimest. Siht on aga anda aasta lõpuks tööd kuni paarikümnele inimesele.

Tepcomp Oy tegevjuht Pekka Leppälä rääkis, et tootmise Turust Eestisse laiendamise osas kuulati tegelikult alguses maad lisaks Kuressaarele ka Pärnus ja Keilas. Kaaluti kõiki kolme linna sellest lähtuvalt, kui suured oleksid neis paigus kulud, milliseid vabu tootmisruume neis linnades leidus ning kui hõlbus oleks neil leida häid töötajaid. “Kuressaares oli aga Incap otsustanud just töötajaid koondada, seega olid siin tegelikult professionaalsel tasemel inimesed parasjagu vabad,” põhjendas Leppälä, mis pani neid Kuressaare kasuks otsustama. “Lisaks aitasid nad meil kohapeal tootmisruume leida.”

Pekka Leppälä on seni Saaremaast ja saarlastest vaid head kuulnud, seegi aitas otsustamisel omajagu kaasa. “Olen kuulnud, et Saaremaal elavad korralikud inimesed, kel on väga hea tööeetika,” tõdes ta. Pealegi on Kuressaare Leppälä arvates lihtsalt ääretult ilus koht.

Tepcompi Kuressaare tehas asub Pikal tänaval, samas tootmishoones, kus mõned aastad tagasi tegutses kirurgikitleid tootnud ja siis äkki likvideeritud OÜ Peleriin Medical. Praegu on Tepcompil Kuressaares tööle võetud seitse inimest.

“Just jõudsime kokkuleppele, et võtame veel kaks töötajat kohe juurde,” ütles Pekka Leppälä, kelle sõnul on neil eesmärk aasta lõpuks tööle võtta vähemalt 20 inimest. Lõplik arv sõltub muidugi turusituatsioonist.
Töötajaskonna tahavad nad hoida aga eranditult kohalike elanike põhise. “Tehast juhatab kohapeal näiteks tõeline noor talent Hendrik Reek,” kiitis Leppälä.

Tepcompi Kuressaare tehas töötab paralleelselt nende Turus asuva tööstusega, suur osa montaažist toimub siin, samuti valmib siin suur osa komponentidest. Eile väljastatud pressiteate kohaselt on Tepcompi suutlikkus tööstusena kasvanud ja nad on võimelised pakkuma oma klientidele suuremat valikut. Eranditult Turu tootmisüksusse jäävad edasi ostu- ja müügipool, tootearendus ja disain, samuti kogu administratsioon.

Vaatamata üleüldisele turusituatsioonile on Tepcomp viimasel paaril aastal suutnud kasvada ja laiendada ka oma turgusid. Investeeritud on ka Turu tehase tootmismasinatesse ja võetud juurde uusi töötajaid. Läinudaastase seisuga oli Turu tehases palgal 50 töötajat.

2013. aastal oli ettevõtte käive 5,5 miljonit eurot. Veidi alla 20 protsendi käibest tuli ekspordist. Üle viiekümne protsendi käibest andsid aga LED-lampide ja muude valgustite disainiga seotu ja nende tootmine. Ülejäänud osa käibest annavad mitmesugused elektroonikakomponendid, millel on suur kliendibaas.

Elektroonilisi komponente toodetakse valdavalt vanadusest tingitud haiguste ravivahenditele, haiglaravis vajalike teenuste osutamiseks ja sõidukitele. “Me usume, et meie kasv jätkub,” oli Leppälä optimistlik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 3 761 korda, sh täna 1)