Rigo Räim võitleb Guajaanas diskrimineerimise vastu

Prantsuse Guajaana amatöörklubisse Remire Montjoly Bike kuuluv jalgrattur Rigo Räim süüdistab koos klubijuhtidega kohalikku jalgrattaliitu diskrimineerimises, kuna saarlast ei lubata seal võistlema.

“Pühapäeval pidi olema esimene sõit, aga kohalik Prantsuse Guajaana rattaliit eesotsas selle juhiga keeldus mind starti lubamast ja seda ilma ühegi selgituseta,” rääkis Rigo Räim.

Protestiks sellise käitumise vastu otsustasid ka teised tema klubikaaslased mitte startida. Rigo Räim on juhtunust juba informeerinud ka Prantsusmaa jalgratturite liitu (FFC), kes leidis samuti, et kohalike juhtide käitumine on põhjendamatu.

Probleeme võistlemisega oli Rigo Räimel juba eelmise aasta märtsis. Siis väitis tema endine Martinique’il asuv klubi Union Sportive Foyalaise, et saarlase võistlejalitsents kuulub neile.

Räim pole aga Martinique’i klubile kunagi kuhugi ühtegi allkirja andnud.

Kuna selline käitumine on Lõuna-Ameerikas asuva Prantsuse Guajaana alaliidu juhtidel muutunud juba tavaliseks, kirjutas Rigo Räim koos klubi esindajatega esmaspäeval avalduse ka Prantsuse Guajaana ametivõimudele, süüdistades rattaliitu diskrimineerimises.

Kolmapäeval sai Rigo Räim kirjaliku kinnituse sobivuse kohta Prantsusmaa territooriumil võistelda ja rattur loodab väga, et sel nädalavahetusel pääseb ta viimaks ka stardijoonele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 339 korda, sh täna 1)