Päästjate kodukülastused põhjustasid ostubuumi (3)

SOOVITAB SOOJALT: Raul Kurm leiab, et lisaks seaduses ette nähtud suitsuandurile võiks eluruumides olla veel vinguandur, tulekustutustekk ja 6-kilone kustuti. Foto: Sander Ilvest

SOOVITAB SOOJALT: Raul Kurm leiab, et lisaks seaduses ette nähtud suitsuandurile võiks eluruumides olla veel vinguandur, tulekustutustekk ja 6-kilone kustuti. Foto: Sander Ilvest

Teade sellest, et päästeameti inspektorid hakkavad majapidamisi kontrollima, pani saarlased aktiivselt suitsuandureid ostma. 

Kuressaare kesklinnas tuleohutusvahendeid müüv Raul Kurm Saaremaa Tuleohutuse OÜ-st ütles, et inimeste ostukäitumist mõjutab tõepoolest hirm inspektorite ees. “Teisipäeval müüsime sama palju suitsuandureid kui terve jaanuarikuu jooksul,” oli ta üllatunud. Eile ostis üks inimene aga viis andurit.

Kuid enamasti ostavad inimesed vaid seda, mis seadustes ette nähtud. “Soovitan neile vinguandurit ja tulekustutustekki, aga ostetakse vaid suitsuandur,” nentis Kurm. Ta lisas, et tavalises elamises võiks suitsuandur olla igas toas, välja arvatud köögis ja vannitoas. Lisaks vinguandur, tulekustutustekk ja vähemalt kuuekilogrammine kustuti.

Kurmi poes maksab suitsuandur 6 eurot 30 senti. Korstnapühkijana majapidamistes tööd tehes vaatab ta alati üle ka tuleohutusvahendid, kuigi see tema tööülesannete hulka ei kuulu. Vahel ostetakse temalt ka uus suitsuandur või selle patarei. Kui andur on valesti paigaldatud, juhib ta sellele tähelepanu. “Suitsuandurit ei ole vaja inspektorile, vaid elanikele endile. Kapi otsas või lauasahtlis see elusid ei päästa,” toonitas Kurm.

Kuigi seadus nõuab korstnapühkija kutsumist igal viiendal aastal, soovitas Kurm spetsialisti kutsuda tihedamini. Ise tohib korstnat pühkida vaid eramajades. “Mitmepereelamutes ja ahiküttega kortermajades peab korstnapühkija käima igal aastal,” tuletab ta inimestele meelde.

Kuressaare bussijaama juures asuva majatarvetepoe Ehitus- ja Kodukaup müügijuhi Vaiki Voronovi sõnul tellisid nad kuu aega tagasi kümme suitsuandurit ja eile oli neist vaid üks alles.

“On küll nii, et viimastel päevadel ostetakse rohkem,” kinnitas ta. Eile keskpäevaks oli ta müünud ühe suitsuanduri. Samas oli talvel andurite müügis seisak.

Nende poes maksab Tam-rexi andur 7 eurot ja 80 senti. “See on kindel, tunnustatud firma. Mitte ühtegi pole veel tagasi toodud,” on Voronov Tamrexiga rahul.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 153 korda, sh täna 1)