Leisi põllumehed valmistuvad lautade ehitamiseks

Leisi valla põllumajandustootjad on uuele maaelu arengukavale lootes hakanud tegema ettevalmistusi uute lautade ehitamiseks ja tootmise laiendamiseks.

Nii plaanib Leisi valla suurim piimatootja OÜ Karja ehitada uue lauda Karja külla, Koikla OÜ tahab Nihatus vana lauda rekonstrueerida ja Robin Rahu kavandab Viira külas laudakompleksi 150 loomale.

Oma plaanide elluviimiseks ostab OÜ Karja Leisi vallalt Karja külas maad, teised kaks taotlevad aga projekteerimistingimusi.

Seoses põllumeeste hoogsa ettevalmistustööga uute lautade ehitamiseks uuris Saarte Hääl PRIA-st, kuidas saaksid loomapidajad valmistuda toetuste abil investeeringute tegemiseks.

PRIA pressiesindaja Maris Sarv-Kaasik ütles, et PRIA-l on võimalik anda selliste investeeringute ettevalmistuste osas vaid väga üldisi juhtnööre: mõelda läbi, kuhu ja mida tahetakse teha, planeerida rahastamist, alustada loomakasvatushoone puhul vajaliku keskkonnamõju uuringu korraldamist, uurida, kuidas sobitub kavandatav ehitis üldplaneeringuga, rääkida vajadusel läbi osapooltega, kelle kooskõlastus tulevasele ehitisele vajalik on jne.

Pressiesindaja sõnul ei ole PRIA-l praegu anda infot selle kohta, kas ja millised otsesed kulutused võivad olla tagasiulatuvalt abikõlblikud ning kas üldse on võimalik saada toetust enne taotluse esitamist objektil tehtud kulutustele. Samuti ei ole uute toetusmeetmete kohta veel rakendusmäärusi ja ei ole teada, millal investeeringumeetmed avanevad ehk millal tulevad esimesed taotlusvoorud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 544 korda, sh täna 1)