Tublidus ei tule tööta

See, et ruhnlased koolimaja talvepuud üheskoos riita ladusid, võib esmapilgul panna õlgu kehitama. Aga mis te arvate, kui sageli tuleb tänapäeval ette seda, et kogukond kui üks mees tööd teeb?

Jah, kindlasti on neid, kes sõbrale talgute korras appi lähevad ja näiteks vana taluõue mitmekesi võsast puhtaks teevad. Või laovad külaseltsi ärksamad inimesed üheskoos kiviaeda. Paljude vabatahtlike osalejatega “aktsioonid” tunduvad aga olevat pigem erand kui reegel. Kui Teeme Ära talgupäev välja arvata.

Ruhnu koolilaste panust kooli talvepuude varumisse võetakse kui töökasvatust. Lastele antava töökasvatuse olulisusest on juttu olnud palju.

Ometi tundub, et paarkümmend aastat tagasi oli see Eestis palju rohkem au sees kui praegu: sügiseti käidi klassikaupa maal kartuleid võtmas ja riisuti lehti, kevadel istutati metsa. Suvel käisid paljud noored taskuraha teenimiseks õpilasmalevas peete kõplamas. Ka oma kohustuslikud ühiskondlikult kasuliku töö tunnid tuli kooliaias rohides ära teha. Töötegemisest nii lihtsalt ei pääsenud ja vaevalt, et töötamine kellelegi kahjuks on tulnud. Tublidus ju tööta ei tulevat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 176 korda, sh täna 1)