Saarlaid ja Kruusmägi MM-il viiendad

Rootsis Östersundis toimunud jääpurjekaklassi Monotüüp-XV maailmameistrivõistlustel saavutasid Meelis Saarlaid ja Urmas Kruusmägi viienda koha.

Meelis Saarlaid ütles, et soovida võinuks ju ka enamat, kuid viienda kohaga võib siiski rahul olla. “Me pole Urmasega kumbki varem nii kõrget kohta saanud,” nentis Saarlaid.

Nädala alguses startinud regatil olid võistlussõidud võimalikud siiski vaid teisipäeval, kuna esmaspäeval ja kolmapäeval puhus liiga tugev, puhanguti üle 16 m/s ulatunud tuul. Tänaseks on jääolud Storsjöni järvel muutunud võistlemiseks aga liiga ohtlikuks ja MM-ile järgnema pidanud EM otsustati ära jätta.

MM-i kolme sõidu kokkuvõttes tulid Eesti võistkondadest parimale 5. kohale Meelis Saarlaid ja Urmas Kruusmägi. Juhan Kolk ja Andres Haavel said 9., Indrek Aavik ja Tanel Viljaste 17. ning Ott Kolk ja Olev Oolup 21. koha.

“Medal võib ju hea õnne korral alati võimalik olla, aga kui me vaatame punktivahesid, siis tõusta olnuks raske ja tahapoole langeda ka keeruline,” tõdes Saarlaid. “Kuigi pidi olema vähemalt kaheksa võistlussõitu, siis toimunud kolmes olime me stabiilsed ja see andis ka mõistliku koha.”

Meelis Saarlaid ei osanud öelda, kas saarlastele harjumuspärasemates tingimustes olnuks tulemus parem, sest meie mehed sõidavad ju peamiselt ikkagi merejääl.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 216 korda, sh täna 1)