Ruhnlased ladusid üheskoos riita koolimaja talvepuud

Foto: ruhnlane.blogspot.com

Ruhnus said kolmapäeval riita koolimaja järgmise talve küttepuud, mida hoone ületalvepidamiseks kulub üsna aukartustäratav kogus – umbes 60 ruumi.

Ruhnu põhikooli direktor Kristel Lauk ütles, et riitade ladumisega alustati juba jaanuaris ning halge on käinud talgute korras lappimas nii koolilapsed, lapsevanemad kui ka muud hakkajad saareelanikud.

“Umbes pool puudest on laste endi laotud,” kinnitas direktor, kelle sõnul võtavad ruhnlased koolilaste osalemist puulappimistalgutel kui töökasvatust. “Ehkki see pole võib-olla iga-aastane traditsioon, võib ka vanade piltide pealt näha, kuidas lapsed on ketti kaasatud,” lisas ta.

Kristel Lauk rääkis, et Ruhnu kooli köetakse nelja ahju ja ühe pliidiga. Koolimaja on saare suurim küttepuude tarbija. “Maja on hõre ja puid läheb palju,” sõnas Lauk.

Puudelappimise talgutel osalenud Priit Kapsta ütles, et kooli puude ladumine on igakevadine tore traditsioon, kus kõik, kel vähegi mahti, käed külge panevad. Ruhnlased on üldse altid asju koos tegema, olgu need siis koristus- või lammutustööd.

“Talgud on Ruhnus täitsa tavaline asi, sest üheskoos on lõbus ja töö läheb kiiresti,” kinnitas Kristel Lauk.

Priit Kapsta ütles, et kui puude lappimine käib vabatahtlike kaasabil, siis puude metsast toomine ja lõhkumine on valla, kes sellega kohalikele tööd annab, rida. Küttepuude varumiseks on saarel ka väike masinapark – traktor ja puulõhkumismasin.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 269 korda, sh täna 1)