Päästjad alustasid kodude kontrollimist Laimjalast (VIDEO) (6)

ELANIKELE ABIKS: Kuigi eile tehti kontrollreid, oli esimesel päeval vaneminspektor Aivar Männiga kaasas ka ennetustöötaja Kätlin Poopuu, kes pani Laimjala vallas Kingli külas suitsuandurisse uue patarei. Foto: Sander Ilvest

ELANIKELE ABIKS: Kuigi eile tehti kontrollreid, oli esimesel päeval vaneminspektor Aivar Männiga kaasas ka ennetustöötaja Kätlin Poopuu, kes pani Laimjala vallas Kingli külas suitsuandurisse uue patarei. Foto: Sander Ilvest

Eile pärastlõunal sõitsid Lääne päästekeskuse vaneminspektor Aivar Mänd ja ennetaja Kätlin Poopuu Laimjala valda, et alustada kodudes suitsuandurite ja küttekollete kontrollimist.

Esimene peatus tehti Kingli külas Pihla talus. Majaperenaine Aino oli ootamatute külaliste üle natuke üllatunud, aga kutsus koos päästjatega ka ajakirjanikud tuppa.

Vaneminspektor Aivar Mänd sai kohe tööle hakata, sest kuigi majas oli olemas töötav suitsuandur, ei asunud see mitte laes, vaid oli “veimevakka” hoiule pandud, nagu perenaine ütles.

Sel ajal, kui vaneminspektor küttekollet kontrollis, asendas ennetaja suitsuanduris oleva 2009. aastast pärineva patarei uuega ja kinnitas anduri lakke. Perenaise sõnul hakkab andur kohe tööle, kui mõni tukk pliidisuust välja kukub.

Ennetaja juhtis perenaise tähelepanu sellele, et tuppa toodud puid ei tohiks hoida pliidisuu ees, vaid natuke eemal. Küsimusele, kas ta teab, mis numbril helistada, kui midagi juhtub, vastas Aino, et tal polegi telefoni. Siiski jäeti talle piltidega infomaterjal ja kleebis numbriga 112.

Vaneminspektor Mänd arvas, et kuigi puudusi leidus, ei olnud olukord kõige hullem. “See, et ahi pigi välja ajab, tuleneb ilmselt märgade puudega kütmisest,” oletas ta.

Kuigi perenaise väitel polnud korstnapühkija sel aastal tema juures käinud, selgitati inspektorile vallavalitsusest telefoni teel, et korstnapühkija oli ikkagi käinud ja võtnud osa korrast ära plekkahjust ka lahti. Selle majapidamise kohta lubas vaneminspektor Mänd vallast täpsemalt järele uurida ja võtta ühendust ka korstnapühkijaga.

Järgmisesse majapidamisse ajakirjanik ei pääsenud. Aivar Männi kirjelduse järgi oli sealne küttekolle nii halvas seisus, et tõenäoliselt tehakse ettekirjutus kütmise keelamiseks. Ettekirjutus saadetakse tähitud kirjaga ja jõustub kättesaamise hetkest. Sellega antakse teatud aeg puuduste kõrvaldamiseks ja tehakse ka järelkontrollimine. “Kui selgub, et vahepeal on siiski köetud, määrame sunniraha,” selgitas vaneminspektor.

Seda, millist Saaremaa piirkonda järgmisena kontrollitakse, ta ajalehes välja kuulutada ei tahtnud. Kontrollitakse nii maal kui ka linnas ja korraga on väljas kaks inspektorit.

Ennetaja Kätlin Poopuu ütles aga, et üha rohkem inimesi võtab nendega ise ühendust ning nõustamist ja abi saab küsida enne, kui inspektor uksele koputab.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 344 korda, sh täna 1)