Kaitseliidu Allee tänava maja leidis uue omaniku (6)

Ehkki Kuressaares Allee tänaval asuva Kaitseliidu kinnistu enampakkumine toimus juba jaanuaris, jõudis asi nüüd viimaks tehinguni.

Kinnistut müüva Domus Kinnisvara Kuressaare büroo maakler Jüri Aljas ütles, et enampakkumise alghind oli 150 000 eurot. Konkreetset tehingu hinda ta siiski avaldada ei saanud. “Võin öelda, et enampakkumisel tõusis hind alghinnast kõrgemaks mõnekümne protsendi piires, mitte kordades,” sõnas Aljas.

Kinnistu ostja esindaja Egon Torn kinnitas, et tehing sai tõepoolest tehtud. Küll aga polnud ostja eraisik, vaid firma. Millise firmaga tegemist, ostja esindaja öelda ei soovinud.

Kaitseliidu avalike suhete osakonna juhataja asetäitja Tanel Rütman ütles aga Saarte Häälele, et Allee tänav 1 asuva kinnistu uueks omanikuks sai 11. märtsil Tartus tegutsev Bronx Wood OÜ. Firma kuulub ettevõtete inforegistri andmeil Kaido Koppelile, kes on juhatuse liige ka ettevõttes Hotel Michelsen OÜ, mille teine juhatuse liige on Egon Torn. Viimase sõnul ei ole kinnistu ost aga Hotel Michelsen OÜ-ga seotud.

Mis plaanid uuel omanikul pargiäärse maja ja seda ümbritseva hooviga on, ei saanud Egon Torn esialgu avaldada. “Seda on praegu raske sajaprotsendiliselt öelda. Plaane on mitmeid ja neid avalikustada on veel veidi vara,” nentis ta.

Kõnealune kinnistu sai Torni sõnutsi ostetud peamiselt seetõttu, et see asub väga heas kohas. “Iseenesest ruumi seal tegutsemiseks on, aga praegu on otsad tõesti lahtised, mis sellega täpselt saab,” sõnas ta. Torn lisas, et nüüd pärast tehingut on uuel omanikul hea aeg pisut maha võtta ning seejärel edasised plaanid paika panna.

Allee tänav 1 majas asus aastatel 1937–1940 Kaitseliidu Saaremaa maleva staap. Kuressaare linnavalitsus tagastas 2378-ruutmeetrise kinnistu, millel asub ka abihoone, Saaremaa malevale 1995. aastal. Objekt oli arengukava järgi plaanis rekonstrueerida Saaremaa maleva staabiks aastatel 2010–2011, kuid riigieelarves ja Kaitseliidu investeeringute eelarves 2008. aastal masust tingitult tehtud kärbete tõttu ei osutunud see võimalikuks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 173 korda, sh täna 1)