Teeme Ära talgute registreerimine algas

Eilsega sai alguse seitsmes Teeme Ära talgukevad ehk teisisõnu: eile anti start tänavuste talgukohtade registreerimisele. Ametlikult on sellekevadiseks talgupäevaks märgitud 3. mai, ent varemgi on talguid tehtud vajadusel ka teistel kuupäevadel.

Eile pärastlõunase seisuga oli üle Eesti kirja pandud 50 talgupaika. Saare maakonnas oli registreeritud juba üheksa talgut, neist 3. mail vaid neli.

Muhus hakatakse talgutega pihta juba eeloleval nädalavahetusel ehk 15. märtsil. Seal on sel päeval kavas Muhu Pärandikooli talgud Muhu Liiva kiriku pastoraadis. Plaanis on remonditavate ruumide ettevalmistustööd, et saaks remondiga alustada. Talgulised saavad kipsplaate eemaldada, puitkarkassi demonteerida ja taaskasutuseks ladustada, amortiseerunud sanitaarseadmeid ja torusid demonteerida ning lihtsalt ruume koristada.

Talguid on Saaremaal teistelgi kuupäevadel. Roopa ranna koristustalgud on kavas näiteks 12. aprillil ja Saaremaa Kodukandi kärajad ehk mõttetalgud 15. aprillil. 1. mail tehakse aga korda Kailuka seltsimaja ümbrus. Need on aga kõigest nopped eilse seisuga registreeritud talgutest Saare maakonnas.

Nagu kahel varasemal aastal, saavad talgujuhid, kes on registreerinud oma talgud Teeme Ära kodulehel, talgute stardipaketi, mis sisaldab praktilisi abivahendeid ja soovitusi talgute korraldamiseks.

Muu hulgas on seal esmaabitarbed, töökindad, talguliste lauamäng “Talguhundi seiklused ümber Eesti”, ajalehe Talguline tänavune number, natuke teed ja šokolaadi, ehitus- ja aiapoe sooduskupong ja palju muud.

Talgutele saab registreeruma hakata 14. aprillist, selleks ajaks peaks korraldajate kinnitusel olema talguveebis www.teemeara.ee juba piisav hulk talguid, mille vahel valida. 2013. aastal korraldati üle Eesti 1522 talgut, millest võttis osa 40 098 talgulist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 162 korda, sh täna 1)