SÜG valmistub vastu võtma külalisi Saksamaalt

Saaremaa ühisgümnaasium võõrustab õpilasvahetusprojekti raames aprilli esimesel nädalal külalisi Saksamaalt Speyerist Friedrich Magnus Schwerdi gümnaasiumist.

“Esiteks on kogu programmi organiseerimine õpilastele väljakutse kui väike omavaheline võistlus, nende tööpanust hindavad meie külalised. Teiseks läheb kogu see ettevõtmine arvesse keelepraktikana ja päädib hindega,” rääkis Saaremaa ühisgümnaasiumi inglise keele õpetaja Liis Ojasaar, lisades, et ilma hindeta klassi lõpetada ei saa.

Ettevalmistused külaliste vastuvõtuks juba käivad. Nii on näiteks 10.a klassi õpilaste ülesanne külalistele Saaremaa ekskursiooni aegu giidiks olla. Selleks uurivad õpilased eelnevalt kohalikke vaatamisväärsusi (kellele milline objekt jääb, on juba paika pandud) ning väljasõit leiab aset 1. aprillil.

11.a klassi õpilased organiseerivad rühmiti (6 rühma) külalistele tunnivälist tegevust. Toimub näiteks tutvumisõhtu sauna, grilli ja seltskonnamängudega, viiakse läbi rahvatantsu töötuba, tutvustamaks ühtlasi Eesti rahvariideid, mängitakse boolingut ja organiseeritakse kaardimänguõhtu. Korraldatakse ka Eestimaad tutvustav Eesti mäng ning külalised osalevad ka 11. klasside kabaree järelpeol.

Liis Ojasaare sõnul motiveerib õpilaste suhtlemine eakaaslastega erinevatest riikidest neid rohkem arendama ja parandama oma keeleoskust, laiendab silmaringi, annab kindlasti juurde enesekindlust ja õpetab meist erinevatesse inimestesse ja kultuuridesse tolerantsemalt suhtuma.

“Ka võivad siit vabalt alguse saada äri- või peresuhted,” märkis Ojasaar, mööndes, et koolil (õpetajatel, vanematel) puuduvad ressursid, mis võimaldaksid tervel klassitäiel õpilastel keelepraktika raames näiteks mõnda ingliskeelsesse riiki reisida. “Tore siis seegi, kui saab vähemalt oma territooriumil välismaalastega võõrkeeles suhelda.”

Sakslased, seitse õpilast ja üks õpetaja on Saaremaal 31. märtsist 6. aprillini. Kahe kooli õpilasprojekt sai alguse oktoobrikuu koolivaheajal, kui koos SÜG-i seitsme õpilasega käidi Saksamaal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 226 korda, sh täna 1)