Saarlased tunnevad huvi “Maale elama” kampaania vastu (11)

KUTSUB SÕRVE ELAMA: Mari Lepik jäi kinnast kududes pildile tänavu jaanuaris kogukonnamajale rakenduse saamiseks korraldatud ajurünnakul. Nüüd on sõrulased võtnud ette ka Sõrve promomise terves Eestis. Foto: Sander Ilvest

KUTSUB SÕRVE ELAMA: Mari Lepik jäi kinnast kududes pildile tänavu jaanuaris kogukonnamajale rakenduse saamiseks korraldatud ajurünnakul. Nüüd on sõrulased võtnud ette ka Sõrve promomise terves Eestis. Foto: Sander Ilvest

Täna hommikul sõitis Saaremaalt Lihulasse “Maale elama” kampaania infopäevale bussitäis saarlasi, et projektiga lähemalt tutvuda ja teada saada, kuidas Lõuna-Eesti kogukondadesse uusi elanikke leitud on.

Torgu vallavanem Tiit Põld ütles, et Torgu vallast osaleb Lihula infopäeval kaks inimest, samuti tahetakse minna 26. aprillil Tartus toimuvale “Maale elama” messile. “Me tahame end messil tutvustada koos Salme vallaga, ühtse Sõrvemaana,” märkis Põld.

Sõrvemaad reklaamitakse seal Põllu sõnul eelkõige kui väga väärt elukeskkonda, kus on puhas õhk, mahetootmiseks sobiv maa, kalastamis- ja jahipidamisvõimalused.

Põld möönis, et vabu elamispindu vallal küll pakkuda ei ole, sest kuigi tühjalt seisvaid maju on, ei ole omanikud huvitatud nende väljarentimisest.

Sõrvemaa töörühma liige Mari Lepik lisas, et kinnisvarahinnad on Saaremaal ilmselt kõrgemad kui Kagu-Eestis, kuhu seni on projekti raames elanikke leitud, kuid uute majade ehitus jääb samasse hinnaklassi, mis mujalgi. Ka töökohtadega pole asi kiita, kuid näiteks Salme vallast on Lepiku sõnul võimalik käia tööl Kuressaares.

“Tahamegi oma töörühmaga koguda infot vabade elu- ja töökohtade, aga ka vabade tootmishoonete ja maade kohta,” ütles Lepik.

Samuti Sõrvemaa töörühma kuuluv Epp Petrov ütles, et tema ei tähtsustaks elamispindade küsimust üle. “Ma ise tulin Sõrve elama 32 aastat tagasi ja siis alles hakkasin vaatama, kuidas ma saan ja kuhu ma saan,” tunnistas Petrov. Ta pidas kõige tähtsamaks, et nende töörühm hakkab kogu saadaolevat infot koguma ja kaardistama, nii et kes Sõrvemaa vastu huvi tunneb, leiab selle edaspidi ühelt kodulehelt, mitte ei pea eraldi portaalidest otsima.

Et projekti “Maale elama” vastu on suur huvi, näitab seegi, et Lihulasse sõitis Saarte koostöökogu organiseeritud bussiga 14 inimest nii Kuressaarest kui ka Torgu, Salme, Lümanda, Kärla, Leisi, Pöide, Kaarma ja Valjala vallast.

Saarte koostöökogu tegevjuht Koit Kelder avaldas lootust, et “Maale elama” algatuse käivitumine on võimalik ka Saaremaal, tuues näiteks, et ka tema ise on üks maale elama läinutest. “Saaremaa koostöökogu tahab kindlasti sellele projektile õla alla panna,” lausus Kelder.

2012. aastal kodanikualgatuse korras alguse saanud “Maale elama” projekti kaudu on endale maal elukoha soetanud üle 40 pere ja üle 100 inimese, valdavalt Kagu-Eesti maakondades. Sel aastal tahetakse kampaaniat laiendada üle Eesti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 496 korda, sh täna 1)