Muhus tegid mehed naistele süüa (9)

MEHED KÖÖGIS: Pildil toimetavad Hannes Hanso, Peeter Õun, Mihkel Ling, Raido Liitmäe, Ain Saaremäel ja Martin Sepping. Foto: Kalmer Saar

MEHED KÖÖGIS: Pildil toimetavad Hannes Hanso, Peeter Õun, Mihkel Ling, Raido Liitmäe, Ain Saaremäel ja Martin Sepping. Foto: Kalmer Saar

Möödunud nädal oli Muhus naistenädal. Reedel tegid naistele Hellamaa külakeskuses süüa Kuressaare linnapea Hannes Hanso, kes valmistas prae, ja tunnustatud Muhu leivameister Martin Sepping, kes tegi magustoiduks koheva astelpajukoogi mahlavõidega. Linnapeast peakokk pakkus muhu naistele lõunamaist Tai toitu – kana riisiga tulises kastmes. 

Kokkade meeskonda kuulusid veel muhulased Raido Liitmäe, Ain Saaremäel, Mihkel Ling ja Meelis Mereäär. Laud oli kaetud vähemalt 40 inimesele.

“See on ka piir, ega rohkem mahukski, ja see oli mõeldud ikka mõnusa naistepäevaõhtuna,” ütles Muhu valla kultuuri- ja sporditöö korraldaja Anneli Tamm. Ta lisas, et kolmandat aastat toimunud üritus “Mehed köögis” on naistenädalal menukaim ning ka seekord oli pakutud toit suurepärane.

Oma reisidel mitmeid põnevaid, – india, hiina, tai jne – kööke avastanud Hannes Hanso rääkis, et tahtis teha midagi erinevat tavalisest eesti pidupäevatoidust. Seekord tegi ta rohelist tai karrit kanaga ning austrikastmes brokolit.

“Pole nii suurele (ja nõudlikule) seltskonnale varem kunagi süüa teinud, väike närv oli ikka ka sees. Usun, et esimese korra kohta läks siiski päris kenasti. Toitu sai vist poole rohkem kui vaja oli!” rõõmustas Hanso.

Varasematel aastatel on köögis toimetanud laulja Ivo Linna ja maavanem Kaido Kaasik. Naistenädal Muhumaal sai alguse 2005. aastal ja algataja oli tollane Muhu valla kultuurijuht Anne Auväärt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 583 korda, sh täna 1)