Kas teiegi saite kutse toitumisuuringule? (3)

Selle aasta jooksul saavad tuhanded Eesti inimesed postkasti kutse tulla osalema üleriigilises toitumisuuringus.

Toitumine on üks tähtsamaid tervise alustalasid ning just selline suuremahuline uuring aitab mõista Eesti inimeste toitumisharjumusi. Näiteks on Eestis tõsiseks probleemiks tõusmas ülekaalulisus ja rasvumine, suurenenud on allergiliste inimeste hulk, kasvanud on suhkruhaigete osakaal ja jätkuvalt on enneaegse suremuse peamised põhjused südame-veresoonkonna haigused ja vähktõbi. Kõik need on kas otsesemalt või kaudsemalt seotud toitumisega ja nende probleemide ohjeldamiseks ongi kõigepealt vaja põhjalikku ülevaadet meie toidulauast.

Rahvastiku toitumise uuring võimaldab jälgida rahvastiku toitumise mustrite muutusi, tuvastada tarbijaid, kellel esineb toitumisest tulenevaid terviseriske, ja välja töötada riigipoolseid sekkumismeetmeid. Tulemused aga aitavad kaasa toiduainete ohutumaks muutmisele.

Uuringus saavad osaleda vaid need, kes on sattunud uuringu juhuvalimisse ja on saanud vastava teavituskirja. Soovime koguda andmeid ligi 9000 eestimaalaselt vanuses 4 kuud kuni 74 aastat, kes esindavad oma vanuserühma, sugu, rahvust ja elukohta. Uuringus osalemine on anonüümne. Samas on iga üksikisiku panus äärmiselt oluline nii uuringu läbiviimiseks kui ka hilisemaks tulemuste tõlgendamiseks, et edendada Eesti rahva tervist.

Kutse saanutel palume kindlasti oma otsusest uuringus osalemise kohta teada anda. Täpsemat infot leiate Tervise Arengu Instituudi kodulehelt.

Eha Nurk
TAI vanemteadur

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 268 korda, sh täna 1)