Tõll, Tõll, tõuse üles!

Neile, kelle lapsepõlv jäi möödunud sajandi 80-ndatesse, 90-ndatesse, on ilmselt igaveseks mällu sööbinud pilt Saaremaa vägilasest Suurest Tõllust – olgu siis raamatus või multifilmis nähtuna.

Mõnele meenub ehk ka see, kuidas imeliku peakujuga ja kummalist värvi mees väikestes kinokülastajates nii suurt õudu tekitas, et need lausa nutma hakkasid.

Tõllule näo andnud Jüri Arraku stiil võib meeldida või mitte. Maitseasi. Aga see, et Tõllu lood Arraku illustratsioonidega taas välja antakse, on igati kiiduväärt. Kindlasti lisab raamatule väärtust see, et tekstid kirjutab Andrus Kivirähk.

Iseasi, kas Tõllu-raamat just “Rehepapiga” võrreldavat menu saavutab, aga oluline on see raamat Saaremaa vägilase taastutvustamiseks igatahes. Kui paljud isegi meist, saarlastest, Tõllu ja Piretiga seotud legende ja kohti teavad? Ilmselt vähesed. Kangelased on aga vajalikud igale rahvale.

Ja vaevalt, et teleka- ja IT-ajastu kõikenäinud lapsed enam nii hellikud on, et raamatu veristest piltidest end heidutada lasevad. Paljusid kunstilembeseid täiskasvanuid valdab aga kindlasti äratundmisrõõm.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 158 korda, sh täna 1)