Miniteatripäevadel eelistatakse eestimaist

Sel laupäeval Saaremaa ühisgümnaasiumi (SÜG) aulas algavad Saaremaa miniteatripäevad on järjekorras juba kahekümne kolmandad.

Miniteatripäevade peakorraldaja, SÜG-i eesti keele ja kirjanduse õpetaja Rita Ilvese sõnul on tänavuse festivali üldteema “Eelista eestimaist!”. “Teema tulenes sellest, et eelmisel päeval toimub meie majas üle-eestilise Keeleteo üritus ja seega mõtlesime kaks ühte viia,” selgitas Ilves.

Miniteatripäevadel osalejate arv on üldjuhul olnud samas suurusjärgus kõigil aastatel. Saaremaa trupid toovad lavale neli teatritükki. Orissaare gümnaasiumi Mo-teater (juhendaja Mare Noot) tuleb miniteatripäevadele A. Beyeleri looga “Kick ja Rush”, SÜG-i Kreisis (juh Sirje Kreisman) etendab kirjadel põhinevat “Kildhaaval”, SÜG-i Kreveral (juh Rita Ilves) on publikuni tuua aga kaks lugu: kompositsioon “On aeg…” ja Jüri Tuuliku ainetel “Tegevuspaik – Abruka”. Muidu on aga truppe Saaremaale tulemas Eestimaa erinevaist paigust alustades Tartuga ja lõpetades Tallinnaga. Nende vahele jääb veel mitmeid väiksemaid linnu, kus noored näitlejad on miniteatripäevadeks valmistunud. “Tore, et on ilmunud ka uusi truppe, kes leiavad tee Saaremaale tänavu esmakordselt,” rõõmustas Ilves.

Teatripäevade korraldustoimkonna moodustamisel ei ole Rita Ilvese sõnutsi kunagi probleeme olnud, pigem on õpilaste hulgas soovijaid rohkem, kui on tööd pakkuda. “Ka paljud õpetajad on alati valmis kaasa aitama,” kinnitas Ilves.

Festivali teatrimehike on sel aastal Maria-Helena Palijenko Kreverast, kel kooliteatri staaži juba kuus aastat. Festivali ootuses on Rita Ilvese jaoks ikka samad märksõnad, mis on olnud alati. “Et korraldus sujuks, et oleks palju põnevaid etendusi, et žürii tagasiside oleks sisukas ja konstruktiivne, et noored naudiksid nii oma kui ka teiste tegemisi,” loetles ta.

Miniteatripäevad algavad SÜG-i aulas sel laupäeval kell 12.30 ja lõpevad esmaspäeval kell 14.30. Nii laupäeva kui ka pühapäeva õhtusse jagub lisaks teatri nautimisele ka muid üritusi: kontsert, kabaree-etendus, isetegemise piduõhtu ja pidu koolibändidega. Täpsema ajakavaga saab tutvuda SÜG-i kodulehel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 229 korda, sh täna 1)