Mees põgenes politsei eest kõrtsi noaga vehkima (7)

Kuressaare Vaekoja pubi töötajate kinnitusel põgenes eilsetest politseiteadetest läbi käinud noakangelane naistepäeva varahommikul nende pubisse politseipatrulli eest.

“Kasseerisin ühelt teiselt kliendilt parajasti raha sisse ega saanud temaga kohe tegelema hakata. Silmanurgast nägin, et ta läks natuke rahutuks. Ta võis meie pubis olla umbes kolm-neli minutit, siis tuli juba politsei sisse,” rääkis klienditeenindaja Evi Metsamäe.

Politsei esindaja Hedy Tammeleht ütles, et mees käis tol ööl avalikes kohtades terariistaga ringi, ähvardas inimesi ning lõpuks õnnestus politseil juhtum rahumeelselt lahendada ehk mees kinni pidada ja politseijaoskonda toimetada.

“Kui politsei uksest sisse astus, haaras mees noa. See väits oli ikka meeletult suur lihalõikamise kööginuga, nii paarkümmend sentimeetrit pikk. Siis ta taganes uksenurka. Kes talle lähenesid, nende suunas viibutas nuga ja karjus, et ära tule mulle lähemale,” rääkis klienditeenindaja Saarte Häälele.

Tema sõnul klientide hulgas hüsteeriat ei olnud, kõigile tuli nähtavasti üllatusena, et selline asi üldse juhtuda sai. “Ega ta kedagi rünnanud. Rohkem tõrjus neid, kes talle lähedale tulid.”

Seejärel taganes mees tagaruumi, istus piljardilaua ääre peal ning tuttav naine üritas teda maha rahustada ja nuga kätte saada. Politseinikud seisid ukseaugus ja lähemale ei läinud.

“Naine pidi ka mitu korda eemale hüppama, sest mees vehkis noaga. Siis tuli sisse veel üks noormees. Seda ähvardas ta ka. See jant kestis päris tükk aega. Üks punkar läks WC-sse ja tuikus talle otsa. Ime, et too terveks jäi,” rääkis Evi Metsamäe.

Lõpuks tuli tema sõnul lühike valge peaga tüdruk, ilmselt noamehe elukaaslane, kes võttis tal küünarnukist kinni ja nad läksid koos välja, politsei järel.

“Poole tunni pärast tuli politseinik ja võttis minu nime ja kontaktid ning kinnitas, et mees on kinni võetud,” rääkis Evi Metsamäe.

“See noaga vehkija oli ikka tugevas joobes või lausa narkootikume tarvitanud. Ausalt öelda ei tahaks ma rohkem enam sellist asja näha. See mees on ikka täitsa ühiskonnaohtlik, olen ma veendunud.”

Politsei alustas Vaekojas toimunu uurimiseks kriminaalmenetlust. Pühapäeval andis kohus loa võtta mees pooleks aastaks vahi alla.

Noaga vehkija oli Jaan Palu, kes on aastaid figureerinud Saaremaa politsei- ja kohtuuudistes, teda on muu hulgas süüdi mõistetud kahvliga kehavigastuse tekitamise ja kõrvade peast lõikamisega ähvardamise eest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 240 korda, sh täna 1)