Salvestusstuudio jaoks pool raha koos

Sander Kuke algatatud heategevusliku rahakorjandusega on Orissaare avatud noortekeskuse salvestusstuudio tarbeks kogutud 3000 eurot. See on summa, mille olemasolu korral saab noortekeskus taotleda oma unistuse ellu viimiseks vajalikust rahasummast teise poole Kultuurkapitalilt.

“Ma ei osanud alguses arvata, kui palju toetajaid tuleb,” ütles maailma suurima toiduainete tootja Nestle lemmikloomatoiduäri juhtiv, Nestle Purina Petcare’i Baltikumi piirkonnajuht Sander Kukk, lisades, et alguses ta kahtles, kas üldse keegi vedu võtab, kuna abipalveid on tänapäeval üsna palju. “Aga siis mõtlesin, et enda harimise mõttes testin korra.”

Sander Kukk lootis oma sõnul saada kokku 2500 eurot. Ta tunnistas, et kui toetajaid poleks tulnud, oleks ta kogu vajamineva summa ise pannud.

Orissaare noortekeskuse salvestusstuudio tegemiseks on kaks varianti: kas täisstuudio, mis vajaks 6500 eurot, või miinimumstuudio, mis maksab 2500 eurot. “Kui raha laekus, siis me arutasime, kas on mõtet miinimumi teha või proovida raha juurde taotleda, et teha täisstuudio,” kõneles Kukk.

Nii koostabki Orissaare avatud noortekeskuse juhataja Marian Vaga praegu projekti Kultuurkapitalile, et teha täisstuudio. Ka tema ei osanud oma sõnul oodata, et nii suur summa kokku tuleb. “Selle toetuse suurust ja mõju on raske sõnadesse panna. Kui stuudio valmis saab, on selle aktiivne kasutamine noorte poolt kõige suurem tänu, mida saame väljendada,” ütles Marian Vaga.

Kuna tänu Sander Kukele saab Orissaare avatud noortekeskuse salvestusstuudio valmis juba sel aastal, tahetakse sellele nimeks panna Kuke stuudio, et noored ka aastate pärast teaksid, kuidas stuudio sündis.

Igale eurole, millega oldi nõus Orissaare noori toetama, lisas Sander Kukk omalt poolt pool eurot. 57 inimest annetas kokku 1713 eurot, millele Sander Kukk lisas omalt poolt 1134 eurot. Kokku kandis Sander Kukk Orissaare valla arvele 2847 eurot.

Lisaks laekus Orissaare vallavalitsusele noortekeskuse tarbeks 160 eurot, nii et kogusumma salvestusstuudio jaoks on 3007 eurot.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 310 korda, sh täna 1)