Sakla selts tähistas 15. sünnipäeva (FOTOD)

TUNNUSTUS TUBLIDELE: Seltsi eestvedaja, Valjala põhikooli õpetaja Kersti Püüding (vasakul) ulatab tänukirja asutajaliikmele, Sakla raamatukogu juhatajale Agnessa Sepale. Keskel õhtu juht, Viktooria tantsurühma juhendaja, Valjala põhikooli õpetaja ja kauaaegne seltsi liige Ulvi Põldemaa. Foto: Ivika Laanet

TUNNUSTUS TUBLIDELE: Seltsi eestvedaja, Valjala põhikooli õpetaja Kersti Püüding (vasakul) ulatab tänukirja asutajaliikmele, Sakla raamatukogu juhatajale Agnessa Sepale. Keskel õhtu juht, Viktooria tantsurühma juhendaja, Valjala põhikooli õpetaja ja kauaaegne seltsi liige Ulvi Põldemaa. Foto: Ivika Laanet

Reede õhtul ei olnud Sakla seltsimaja saalis ühtegi vaba kohta. Külaarengu seltsi 15. sünnipäevale oli tulnud nii omakandiinimesi kui ka külalisi kaugemalt. Tehtu eest jagati tänukirju ja meeneid mitmekümnele inimesele.

Seltsi juhatuse esimees Kersti Püüding tegi 15 tegevusaastast põhjaliku kokkuvõtte. “Kui on vaja midagi korda teha, siis kutsume talgulised kokku. Oi kui palju me oleme selle ajaga jõudnud,” rõõmustas Püüding, näidates suurel ekraanil fotosid seltsielu kroonikast.

Kursustel ja koolitustel on seltsi liikmed õppinud viltima, süüteroose ja taimekaarte tegema, siidsalle ja kalosse maalima ning mida kõike veel. “Möödunud aasta advendiajal sai alguse uus traditsioon, mille me ristisime jõulusaginaks. Nelja nädala jooksul tegime piparkooke ja igasuguseid jõulutoite, meisterdasime kaarte, kingikotte ja kingitusi,” rääkis Püüding.

Seltsi naised leiavad aega tantsimiseks Viktooria rühmas. Esinemistest puudust ei tunta. “Kes jõuab, see jõuab igale poole,” nentis ka ise Viktoorias tantsiv Kersti Püüding.

2003. aastal võõrustas Sakla selts külade päevast osavõtjaid. Eelmise aasta Maapäeval võttis Sakla rahvas vastu Viljandimaa delegatsiooni.

Seltsimaja näeb nüüd välja hoopis uhkem kui 15 aastat tagasi. Pikaajalisest renoveerimisest said sünnipäevalised täieliku ülevaate slaidide vahendusel.

Suviste kontsertide ja etenduste tarvis on ehitatud välilava.

Praegu kuulub seltsi 32 liiget. Ülekaalus on naised. “Mehed käivad ümber seltsi, aga liikmeks ei hakka,” ütles Püüding.

Rääkides plaanidest, ütles seltsi eestvedaja, et maja ümbruse korrastamiseks vajavad nad uut murutraktorit ja kolhoosimuuseum on tarvis korralikult tööle saada. “Kolm projekti oleme PRIA-le kirjutanud ja saanud üle 80 000 euro, vallalt saime üle 25 000 euro. Kodulehe tahame kokku panna ja saialaata taas korraldada ja jaanipäeva pidada. Suvel avame väikese käsitööpoe,” valgustas Püüding tulevikuplaane.

Esimesed tänukirjad andis seltsi eestvedaja üle asutajaliikmeile Maide Ellikule ja Agnessa Sepale. Tunnustussõnu sai kuulda ja tänukirja vastu võtta mitukümmend seltsi liiget ja külalist.

Valjala vallavanem Aare Martinson kiitis, et selts on suutnud korda saata uskumatult palju asju. “Olete kirjutanud 50 projekti, mis teeb 3–4 projekti aastas. Selles ilusas seltsimajas toimetab nii tegus selts. Selle üle on meil siiralt hea meel,” ütles Aare Martinson.

Vallavanem avaldas lootust, et ka hoone keldrikorrus, kus asub raadiomuuseum, ükskord renoveeritud saab. Kuidas kogu kompleksi – seltsimaja, näituseruume, raamatukogu, mänguväljakut ja külaplatsi – paremini ära kasutada, selle üle peeti Saklas nõu eile õhtul.

Sünnipäevalast olid tervitama ja kingitusi üle andma tulnud Kõljala kultuuriseltsi Kevade ja Tõnija külaseltsi esindajad. Tõnija line-tantsijad demonstreerisid oma oskusi, meelitades tantsupõrandale suure hulga publikustki.

Mailis Pukk Tõnijalt kinkis Viktooria tantsutrupile ajaloolise raamitud foto kohalikust kaunist naisest Viktooriast, kelle järgi rühm endale nime võtnud ongi.

Valjala rahvamaja perenaine Birgit Nuut kinkis seltsile aga suure fotoalbumi.

Valjala vallavolikogu vanima liikme Enn Puki sõnul oskavad Sakla naised väga hästi pidu pidada ja seda ette valmistada. “Te oskate ka väga hästi tööd teha, mis on peo kõrval teine tähtis asi,” lausus Pukk.

Aastaid seltsi juhtinud Linda Raad märkis, et tööd saab teha siis, kui leitakse ühine mõtteviis. “Tuleb arvestada sellega, kuidas meil kõigil parem oleks. Just see on meie edasiviiv jõud,” rõhutas Linda Raad oma peokõnes.

Agnessa Sepp meenutas nelja aasta tagust aega, kui külaplatsil oli kolm projekti käsil. “Tehti välilava ja puhkekohta, muuseumimüürid kerkisid ja katuse saime peale. Tegus aasta oli,” märkis Sepp, kes käis mullu detsembris Sakla seltsi esindamas Pärnus vabariigi presidendi vastuvõtul. Kuurortlinnas tunnustati ettevõtlikke vabatahtlikke.

Reisimistest räägiti ka ja muudest ettevõtmistest. Näitust uudistati samuti. Vaatamiseks olid välja pandud naiste näputööd ja seltsi ajaloolised materjalid.

Tantsulusti jagus kokkutulnuil südaööni. Mängis Valjala valla oma bänd.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 707 korda, sh täna 1)