Ruhnu vajab uue koolimaja ehitamiseks riigi tuge

Ruhnu uus vallavolikogu võttis eile esmakordselt päevakorda Ruhnu uue koolimaja ehitamise, mida on tulemusetult üritatud juba kümme aastat.

Ruhnu vallavolikogu esimees Mati Raal ütles eile enne volikogu istungit Saarte Häälele, et sarnaselt Eesti Rahva Muuseumiga on ka Ruhnu uue koolimaja ehitamiseks vaja riigipoolset poliitilist otsust. “Sõltumata sellest, et hetkel on siin kuus õpilast, tuleb teha poliitiline otsus see näidismaja Ruhnu saarele ehitada ja siis ta ka tehakse,” rääkis Raal.

2004. aastal andis valitsus Ruhnu vallale uue koolimaja ehituseks praeguses vääringus umbes 384 000 eurot, mis on siiani kasutamata. 2008. aastal läbiviidud arhitektuurikonkursi võitis Teigar Sova Arhitektid OÜ, kelle eskiisprojekt kujutab Ruhnu kooli tüüpilise, Ruhnu talu meenutava hoonekogumina. Projekti järgi tuleb Ruhnu uus koolimaja ühekorruseline hoone koos spordisaali ja sööklaga. Möödunud aastal viis vald läbi Ruhnu kooli ehitushanke, kus kõige odavam pakkumus ületas miljoni euro piiri.

Ruhnu vallavolikogu esimehe sõnul läheb kogu uue koolimaja ehitus maksma 1,8 miljonit eurot, mistõttu oleks mõistlik ehitada kool valmis etappide kaupa. Esmalt võiks välja ehitada võimla ja söökla ning alles seejärel klassiruumid.

Ruhnu kool asub juba 1875. aastast oma praeguses asukohas pastoraadihoones, mille kasutamise lepingut hiljuti kümne aasta võrra pikendati. Seni, kuni Ruhnu saab uue koolimaja, võiks Mati Raali sõnul teha praegu kehvas seisukorras pastoraadihoones projektiraha eest korraliku remondi.

Mati Raal ütles, et olemasoleva 384 000 euro eest saab praeguste ehitushindade juures rajada peaasjalikult vaid uue koolimaja kommunikatsioonid. “On kõige kurvem, et see raha läheks niimoodi ära, et silmaga midagi näha ei olegi, ükski müür kuskil kerkinud pole ja võibki jääda kõrvaltvaatajale mulje, et midagi pole toimunud,” lausus Raal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 120 korda, sh täna 1)