Noore meistri konkursil sadas saarlastele hõbedat

MEESTEJUUKSUR: Saarlane Illimar Kilter sai hõbemedali meeste juukselõikuses. Ta ise ootas võistluselt paremat tulemust. Foto: Katrin Steinfeld

Kui tavaliselt toovad saarlastele “Noore meistri” võistluselt au ja kuulsust siinse ametikooli õpilased, siis seekord lisas saarlaste kaukasse ühe hõbeda ka Salmelt pärit juuksur Illimar Kilter, kes ametit õppinud pealinnas.

Eesti Näituste messikeskuses reedel ja laupäeval toimunud kutsevõistlusel “Noor meister” said lisaks Kilterile hõbemedali ka Kuressaare ametikooli ehituspuusepad Vaido Vahter ja Koit Kaer ning hooldustöötaja Maiu Välbe.

Praegu Tallinnas töötav Salme noormees Illimar Kilter lõpetas juuksurikooli Tallinnas küll juba veebruari lõpus, aga võistluse reglement nägi ette, et selle õppeaasta jooksul võivad võistlusel osaleda ka lõpetanud. Teine koht tuli Illimarile väikse pettumusena. “Läksin sellega alt, et modelliga kohtusin alles samal hommikul,” tunnistas ta. Võistlustöödena tuli tunni aja jooksul sooritada üks meeste juukselõikus ja modelli juuksed soengusse sättida.

Suvest saati töötab Kilter Tallinnas moodsas meestesalongis Chop-Chop. Saaremaale ta veel tagasi ei kipu, sest pealinnas on rohkem tööd ja suuremad võimalused.

Vaido Vahter ja Koit Kaer tulid teiseks ehituspuuseppade võistlusel, kus nad pidid kahe päeva jooksul valmis ehitama keeruliste sõlmedega kaevurakise. Ehituspuuseppade juhendaja oli Jüri Vaga.

Maiu Välbe võitis 18 õppuri konkurentsis teise koha hooldustöötaja erialal. Hooldustöötajad pidid sooritama kolm ülesannet: praktilise hooldustoimingu abi vajava kliendiga, meeskonnatöö ülesande ning esitlema kodutööd, mis oli aktiviseeriva tegevuse läbiviimine vabalt valitud sotsiaalteenust vajavale sihtrühmale. Välbe juhendaja oli Õie Rauk.

Kokku osales kutsevõistlusel 16 ametikooli õpilast 11 võistlusalal. Kahel päeval külastas võistlust üle 8000 huvilise.

Esmakordselt korraldas Kuressaare ametikool ka ise kahe ala – hooldustöötaja ja graafiline disainer – võistlust. Lisaks oli ametikooli disaini õppesuund kogu ürituse kujunduspartner.

Kõik “Noore meistri” veebibännerid, reklaamplakatid, infoviidad ja messihalli kujundusmaterjalid sündisid ametikooli disainiõpilaste ja -õpetajate koostöös. Suur osa materjalidest tehti Disainimajaka kujundusbüroos.

Ametikooli keraamikud tutvustasid oma eriala “Noore meistri” kunstitöötoas ning disainiõpilased tegid videoklippe ja intervjuusid võistlustel osalejate ja külalistega. “Noore meistri” lavakavas astus üles ametikooli liikumisrühm, ka näidati lava videoprogrammis teabegraafiku eriala tutvustavat videoklippi.

Ürituse üks osa oli kutseharidusmess, kus ametikoolis õppimisest sai rohkem teada kooli messiboksis tegutsevatelt õpilastelt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 027 korda, sh täna 1)