Marek Niit täitis MM-il eesmärgi

Poolas Sopotis toimunud kergejõustiku sise-maailmameistrivõistlustel sai Marek Niit 400 meetri jooksus 11. koha, täites oma eesmärgi jõuda poolfinaali.

Reedel toimunud võistlustel läbis Marek Niit eeljooksus võistlusmaa 46,52-ga ja pääses edasi poolfinaali. Päeva paremuselt kuuenda tulemuse jooksnud Marek Niit oli oma eeljooksus kolmas. Veel viimases kurvis teisel kohal olnud saarlase hoog rauges ja ta lasi endast mööda jamaikalase Edino Steele, kes sai aja 46,37. Jooksu kiireim oli Trinidadi ja Tobago sportlane Lalonde Gordon 46,07.

Kavas oli viis eeljooksu, kust otse pääses edasi iga jooksu kaks esimest. Marek Niit sai edasi ajaga, sest jätkata võisid ka kaks paremat kolmanda koha omanikku.

Samal õhtul toimunud poolfinaaljooksus jäi saarlane oma jooksus kindlalt viimaseks ja finaali ei pääsenud. Jooksukinga lahtise paelaga jooksnud Marek Niit sai poolfinaalis kuuendana kirja aja 47,67. Poolfinaali võitis tšehh Pavel Maslak, kes jooksis ajaks 45,79. Lisaks kvalifitseerusid finaali Jamaica jooksja Edino Steele ja ameeriklane Kyle Clemons.

Marek Niit ütles, et eesmärk sai poolfinaali jõudmisega täidetud. “Pingutasin niipalju, kui torust tuli, ja töö sai tehtud,” märkis ta.