Leitud merikotkas võis surra pliimürgitusse (1)

Pühapäeva õhtul leiti Hirmuste–Käesla tee äärest kraavist merikotkas. Lind ei suutnud liikuda, oli väga nõrk ja suri teel Kuressaarde.

“Väliseid kahjustusi linnul ei olnud,” ütles keskkonnaameti Hiiu-Lääne-Saare regiooni direktor Kaja Lotman. Ta lisas, et seni ei ole veel kindlalt teada, mis võis linnu hukkumise põhjustada, kuid viimastel aastatel on sagenenud juhtumid, kus merikotkaste surma põhjuseks on pliimürgitus. Ka see kotkas saadetakse edasisele uurimisele.

Lotmani sõnul teatatakse Saaremaal vigastatud lindudest 1–3 korda kuus. Enamasti viiakse vigastatud loomad ja linnud Nigula metsloomade turvakodusse tervenema. Kaja Lotman märkis, et Saaremaal on keskkonnaregistrisse kantud 93 merikotka pesapuud.

“Kuna paljudel kotkapaaridel on kaks või rohkem pesapuud, mida eri aastatel kasutatakse, on pesitsevate paaride arv Saaremaal kotkaklubi hinnangul 50–60 paari,” rääkis Lotman. Kotkaste pesapaikade kaitseks on kehtestatud püsielupaiga (Saaremaal on neid kokku 63) staatus, lisaks asub osa pesi kaitsealade sihtkaitsevööndites. Kõigist Eesti merikotka pesapaikadest asub Saaremaal ligikaudu viiendik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 280 korda, sh täna 1)