Korjused lageda taeva all

Tänases lehes avaldame pildi Sakla sigalast, mille ees lebavad kuhjas poolnäritud loomakorjused.

Kui tootja peab sellist vaatepilti enam-vähem normaalseks tootmisprotsessi kõrvalproduktiks, kipub tavainimesel sellist fotot nähes lihasöömise himu sootuks ära kaduma.

Mõneti võib aru saada ettevõtte juhi pahameelest, kes kurjustab sigala territooriumil omavoliliselt uudistanud kodaniku tegevuse pärast. Kuid kui tegemist on toiduaineid tootva ettevõttega, peaks sellel alal pandama ju rõhku puhtusele ja sellele, et haigused ei leviks.

Kuidagi ei saa pidada normaalseks ilmselt haigustesse surnud sigade maiste jäänuste laotamist lageda taeva alla, kus hulkuvad kodu- või metsloomad neid söövad ja omakorda tõbesid laiali kannavad.

Juba varem on meedias ilmunud lood sigalast leviva haisu kohta. Sealiha tootmisega ei kaasne ju ainult ebaesteetiline ja terviseprobleemidega seotud reostus, vaid ka ümbruskonnas leviv ebameeldiv lõhn.

Loodame, et ametnikud teevad, mis vaja, ja olukord muutub. Ilmselt pannakse aga lisavedudega kaasnev kulu sealiha hinnale otsa. Kas lõpptulemusena ostame poest sealiha, mis on toodetud mujal, kus nõudmised on lihtsamad ja käibed suuremad?

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 68 korda, sh täna 1)