Tänak ja Mõlder võitsid teisel päeval omas klassis kõik katsed

Autor: Andre Lavadinho

Mehhiko MM-ralli teisel päeval olid rajal taas tagasi Ott Tänak ja Raigo Mõlder (Ford Fiesta R5). Drive DMACK meeskonna autosid ette valmistava Autotek tiimi mehaanikud olid teinud korralikku tööd ja ralli esimese päeva kolmandal katsel viga saanud auto oli korras ja Ott ning Raigo said asuda taas püüdma oma selle aasta esimesi WRC 2 klassi punkte.

Päev oli pikk ja keeruline, eestlased said oma ülesannetega hästi hakkama, võites kõik katsed WRC 2 arvestuses. Enne viimast päeva on nad oma arvestuse viiendal kohal.

Laupäevase päeva pikkus Mehhiko MM-rallil oli 170,08 kilomeetrit ja seitse kiiruskatset. Samal ajal kui mehaanikud reedel auto kallal töötasid, tegelesid Ott ja Raigo juba järgmise päeva katsete ettevalmistusega, vaadates läbi videod ja kontrollides legendi. Lisaks kõigile omas klassis võidetud katsetele näidati enamusel katsetel kiirust, millega sõideti välja ralli absoluutarvestuse TOP 10 aegu.

„Mehhiko ralli teine päev oli meile palju lõbusam, hommikusel esimesel katsel juhtus midagi tagasillaga ja seetõttu oli autoga päris keeruline sõita. Kuna meil ei olnud kaasas vajalikke tööriistu siis pidime ka pika katse sõitma samamoodi. Teiseks ringiks sai auto korda ja jätkasime samas tempos. Ringi esimese katse keskel sõitsime korra rajalt välja ja pidime väheke seiklema, et rajale tagasi saada.

Sealt edasi sujus kõik ilusti lõpuni. Homme on veel üks pikk katse ja paar lühemat, jätkame samas tempos ja üritame saada nii head tulemust, kui veel vähegi võimalik,“ rääkis Ott Tänak peale teist päeva Mehhiko MM-rallil.

WRC 2 klassis on Ott Tänak ja Raigo Mõlder enne viimast päeva viiendal kohal. Klassi liidritele Juri Protasovile ja Pavlo Cherepinile on neil kaotust 35.08,9. Vahe neljandal kohal olevate Lorenzo Bertelli ja Mitia Dotta’ga on 4.55,2 ja kolmandal kohal olevate Gianluca Linari ning Nicola Arenaga 7.13,1. Pühapäeval on kavas neli kiiruskatset, päeva teise katsena on kavas ralli pikim, 55,92 kilomeetrine Guanajuatito katse. Hoolduspausi katsete vahel pühapäeval ei ole, mis lisab kindlasti päevale raskust juurde.

Pühapäevased katsed Eesti aja järgi:
16.55 SS19: Super Special 5 (4,42 km)
17.58 SS20: Guanajuatito (55,92 km)
19.21 SS21: Derramadero (11,63 km)
20.08 SS22: El Brinco 2 (8,25 km) *Power Stage

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 182 korda, sh täna 1)