Karja OÜ pidas tuulegeneraatori püstitamise plaani (5)

Leisi vallas tegutsev piimatootja ja teraviljakasvataja Karja OÜ tahtis püsti panna elektrigeneraatori, kuid Leisi vallavalitsus keeldus ettevõttele väljastamast projekteerimistingimusi.

OÜ Karja soovis Karja külas püstitada jaotusvõrguga ühendatava elektrituuliku, mille võimsus on 225 kW, masti kõrgus 65 m ja rootori läbimõõt 40 m.

Leisi vallavalitsus osutas, et tuulegeneraatorit jaotusvõrguga ühendav kaabel paikneb osaliselt Leisi jõe ehituskeeluvööndis, mille ulatus on looduskaitseseaduse järgi 50 m. Vastavalt seadusele on kalda ehituskeeluvööndis uute hoonete ja rajatiste ehitamine keelatud. Samuti ei võimalda Karja külasse elektrituuliku püstitamist Saare maakonna planeeringu tuuleenergeetika teemaplaneering, mille elektrituulikute arenduspiirkondade ja arendusalade seas nimetatud tuuliku püstitamiseks välja pakutud ala ei leidu.

Leisi abivallavanem Enno Reis ütles, et tuuleenergeetika teemaplaneering käsitleb tuuleparke, mistõttu ei saa välistada üksiku tuuliku püstitamist väljaspool arendusalasid. “Aga selleks on vaja detailplaneeringut ja keskkonnamõjude hinnangut,” ütles Reis.

Leisi vallavalitsus märgib, et jätkuva huvi korral nimetatud asukohas tuulegeneraator püstitada tuleb algatada detailplaneeringu koostamine, et tagada huvitatud isikute kaasamine ja anda neile võimalus planeeringu koostamise käigus kaitsta oma huvisid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 541 korda, sh täna 1)